Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na tropach historii – Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919 w gminie Siedlec i okolicach - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Siedlcu

Cel:

Cele projektu:
– Bezpośrednim celem projektu jest odnalezienie śladów wydarzeń związanych z przebiegiem Powstania Wielkopolskiego na terenie gminy Siedlec i utrwalenie ich na płycie CD.
– Cel długofalowy i zapewne bardziej istotny to pobudzenie aspiracji młodzieży wiejskiej, zwiększenie jej wiary we własne możliwości, rozwinięcie zainteresowań, wzbudzenie pasji poznawczej, nabranie umiejętności pracy w zespole i nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Czas przewidziany do realizacji projektu to w dużej mierze okres wakacji, więc praca przy projekcie służyłaby też zagospodarowaniu wolnego czasu.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestniczy grupa uczniów Gimnazjum w Siedlcu, nauczyciele tegoż gimnazjum, członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 Koło w Siedlcu, pracownicy Muzeum im. M. Rożka w Wolsztynie.

Opis projektu:

Realizacja projektu będzie przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy, to zbieranie informacji, docieranie do źródeł historycznych, gromadzenie materiału. Drugi opracowanie wcześniej zgromadzonych danych, ich selekcja i weryfikacja. Następnie przeniesienie rezultatów pracy na płytę CD i jej promocja.
Płyta CD „Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919 w gminie Siedlec i okolicach

Budżet projektu: 6 560 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Siedlcu

Miejscowość: Siedlec

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 6

Kod pocztowy i Poczta: 64-212 Siedlec

Województwo: wielkopolskie

Powiat: wolsztyński

Adres strony internetowej: –

Na tropach historii – Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919 w gminie Siedlec i okolicach

Szkolna 4, 64-212 Siedlec, Polska

Więcej