Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe Centrum Informacyjne - 2005

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakiewiczówny w Trzciance

Cel:

Cele projektu:

– nauczenie młodzieży samodzielności w poszukiwaniu informacji, pokazanie jest odpowiednich do tego narzędzi, zainteresowanie młodych dziennikarstwem a także sprawami środowiska lokalnego.
– twórcze zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, stworzenie możliwości rozwijania zainteresowań.

Odbiorcy projektu:

W programie uczestniczyć będzie młodzież gimnazjalna zamieszkała na terenie Trzcianki. Działania zaplanowane w ramach projektu podzielone są na cztery grupy: dziennikarstwo telewizyjne, dziennikarstwo prasowe, dziennikarstwo internetowe oraz warsztaty literackie.

Opis projektu:

W ramach spotkań dotyczących tematyki dziennikarstwa telewizyjnego młodzież zapozna się z tajnikami pracy dziennikarza telewizyjnego oraz z pracą operatora kamery. Planowana jest również wizyta w studiu nagraniowym Trzcianeckiej Telewizji Lokalnej. Również w ramach tych spotkań planowana jest realizacja stworzonego przez młodzież filmu krótkometrażowego. Jednocześnie spotkania te mogą przygotować młodzież do współtworzenia programów TVL poświęconych tematyce młodzieżowej.
W ramach zajęć związanych z dziennikarstwem prasowym młodzież zapozna się z pracą dziennikarza prasowego. Młodzież w ramach tych spotkań może stworzyć własną rubrykę w lokalnym tygodniku. Kolejną serią spotkań będą spotkania poświęcone dziennikarstwu internetowemu.
Młodzież dowie się w jaki sposób wykorzystać można sprzęt komputerowy w pracy dziennikarskiej, zapozna się z procedurą tworzenia stron WWW. Nauczy się także korzystania z zasobów stron internetowych w celu pozyskania potrzebnych informacji.
Zorganizowane zostaną również warsztaty literackie. Mają one na celu zapoznać młodzież
z zasadami poprawnego pisania, zarówno artykułów prasowych jak również informacji telewizyjnych.
Dotacja przeznaczona zostanie na zakup komputera, oprogramowania, materiałów papierniczo-biurowych, honoraria prowadzących warsztaty i spotkania, materiały promocyjne.

Budżet projektu: 12 185 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakiewiczówny w Trzciance

Miejscowość: Trzcianka

Ulica, nr domu i lokalu: Sikorskiego 22

Kod pocztowy i Poczta: (067) 216 33 59

Województwo: –

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowe Centrum Informacyjne

Gen. Władysława Sikorskiego 78, 64-980 Trzcianka, Polska

Więcej