Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Siemiatycka Kuźnia Talentów - 2005

Realizowany przez:

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Drohiczynie

Cel:

Celem projektu „Siemiatycka Kuźnia Talentów

Odbiorcy projektu:

Grono bezpośrednich beneficjentów projektu stanowić będzie 30 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z terenu Siemiatycz. W programie przede wszystkim wezmą udział osoby pochodzące z rodzin ubogich i zagrożonych marginalizacją. Wśród młodzieży znajdą się również osoby niepełnosprawne. Pośrednią grupą odbiorców projektu będą dzieci z trzech siemiatyckich przedszkoli, grupa ok. 240 osób jak też mieszkańcy miasta, którzy obejrzą jasełka w wykonaniu grupy teatralnej na rynku miasta 23 grudnia 2005r.
Pośrednio w projekcie będą uczestniczyć pracownicy Siemiatyckiego Ośrodka Kultury oraz wolontariusze z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej oraz pedagodzy szkolni.

Opis projektu:

We wrześniu 2005, wraz z początkiem roku szkolnego, zostaną zainaugurowane zajęcia teatralne i informatyczno-plastyczne. Poprowadzą je instruktorzy z Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, którzy w ramach dodatkowo utworzonych grup zajmą się uczestnikami projektu. Częścią składową zajęć teatralnych będą 20 godz. warsztaty prowadzone przez animatorów ze Stowarzyszenia KLANZA. Oprócz tego wszyscy uczestnicy projektu już od połowy listopada pracować będą nad przygotowaniem jasełek i niezbędnych do tego stroi i scenariusza inscenizacji. Zajęcia teatralne odbędą się w wymiarze 24 godz. (1,5 godz. tygodniowo ). Trzecia grupa zajęć to będą zajęcia informatyczno-plastyczne. Te ukierunkowane będą na rozwijanie talentów plastycznych i wykorzystanie ich w pracy przy komputerze. Połączenie tych dwóch technik pozwoli na poszerzenie, bądź też zaciekawienie młodzieży techniką grafiki komputerowej. W następstwie zdobytej wiedzy, technika komputerowa zostanie połączona z techniką plastyczną – młodzi ludzie wykonają kartki bożonarodzeniowe oraz inne ozdoby świąteczne. Przeprowadzonych zostanie 24 godz. zajęć plastycznych (1,5 godz. tygodniowo). Będą się one odbywały w Siemiatyckim Ośrodku Kultury w pomieszczeniach Gminnego Centrum Informacji. Dotacja zostanie wykorzystana na wstępy na basen, wynagrodzenie dla instruktora nauki pływania, zakup strojów kąpielowych dla dzieci z rodzin ubogich, opłata za przejazd na basen w Sokołowie Podlaskim oraz kolonie w Kołobrzegu , opłacenie warsztatów Klanzy oraz materiały do prowadzenia zajęć komputerowych (artykuły papiernicze), wyjazd do teatru (przejazd i bilety wstępu) oraz zakup materiałów do wykonania strojów.

Budżet projektu: 14 235 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Drohiczynie

Miejscowość: Drohiczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 10

Kod pocztowy i Poczta: 17-312 Drohiczyn

Województwo: podlaskie

Powiat: siemiatycki

Adres strony internetowej: –

Siemiatycka Kuźnia Talentów

Plac Tadeusza Kościuszki 12, 17-312 Drohiczyn, Polska

Więcej