Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasza mała ojczyzna – Krajna - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim

Cel:

Nadrzędnym celem projektu jest pokazanie młodzieży sposobu, twórczego zagospodarowania czasu wolnego, poprzez poznanie kultury ich miejscowości i okolic.

Odbiorcy projektu:

Grupę uczestników projektu tworzą uczniowie gimnazjum. Liczba uczestników biorących aktywnie udział w większości działań, zaplanowanych w harmonogramie przebiegu projektu, to 20 uczniów. Ogółem liczba osób zaangażowanych w realizację projektu, wynosi 30 (uczniowie, nauczyciele, rodzice).

Opis projektu:

Na początek pragniemy przybliżyć im kulturę, historię ziemi na której żyją – Ziemi Krajeńskiej. Chcemy stworzyć im miejsce, gdzie będzie to możliwe. Przystań o miłej i przyjaznej atmosferze, w której będą mogli realizować swoje zainteresowania i zawierać nowe znajomości. Dać im sposobność do samorealizacji oraz zdobycia umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.
Spotkania odbywać się będą od poniedziałku do piątku, po dwie godziny dziennie, wykorzystując pomieszczenie świetlicy szkolnej. Zaplanowane działania będą miały charakter zajęć plastycznych, rękodzielniczych. Przewidziane, w harmonogramie, są również wycieczki rowerowe i piesze oraz wystawy prac uczestników.
Miarodajnym efektem realizacji projektu staną się przygotowane przez jego odbiorców albumy i gazetka, wydawana cyklicznie raz w miesiącu oraz własnoręcznie wykonane prace z gliny, drewna i gipsu. W naszych zbiorach będzie można również odnaleźć tradycyjne hafty krajeńskie. Kontynuacją projektu będą odbywające się w dalszym ciągu zajęcia.

Budżet projektu: 11 630 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim

Miejscowość: Sępólno Krajeńskie

Ulica, nr domu i lokalu: Hallera 29

Kod pocztowy i Poczta: 89-400 Sępólno Krajeńskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: –

Nasza mała ojczyzna – Krajna

generała Józefa Hallera 29, 89-400 Sępólno Krajeńskie, Polska

Więcej