Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe Centrum Wsparcia - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi

Cel:

Projekt ma na celu pobudzenie aspiracji poznawczych i twórczych wśród młodzieży. Jest skierowany do gimnazjalistów z terenów wiejskich, pochodzących z rodzin biednych i patologicznych.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjów wiejskich w Bysławiu, Cekcynie, Gostycynie, Kęsowie, Stobnie, Śliwicach i w Żalnie (wszystkie gimnazja wiejskie w Powiecie Tucholskim) jako trzy 10-osobowe grupy w każdej szkole uczniowie ZSLiA –szkoła wytypuje do każdego ze wskazanych gimnazjów 7 uczniów. 1 uczeń obejmie funkcję lidera i będzie koordynował działania 6 członków zespołu, prowadzących zajęcia (na każdych 2 uczniów ZSLiA przypadać będzie 10 osobowa grupa gimnazjalistów) 2 nauczycieli ZSLiA.

Opis projektu:

Działania wspierające, jako cykl spotkań we wszystkich gimnazjach wiejskich z terenu Powiatu Tucholskiego, kreować mają w młodzieży tamtejszych szkół postawy przedsiębiorcze. Uczniowie z ZSLiA podzieleni zostaną na grupy z liderem na czele, przydzieleni do konkretnego gimnazjum i tam, w ramach wolontariatu, prowadzić będą zajęcia wspierające dla trzech 10-osobowych grup gimnazjalistów.
Dyrektorzy szkół gimnazjalnych, udostępnią sale dydaktyczne, niezbędne do prowadzenia zajęć. Po całym cyklu zajęć prowadzący je uczniowie ZSLiA zdobędą doświadczenie w pracy społecznej, zapoznają się z problemami szkolnymi i wychowawczymi wśród młodszych a także naucza się inicjować działania w grupie. Gimnazjaliści z kolei zyskają wiarę w swoje możliwości i łatwiej podejmą decyzję dotyczącą dalszego kształcenia.
Dotacja zostanie przeznaczona na niezbędne pomoce dydaktyczne dla wszystkich uczestników (podręczniki), pomoce biurowe (papier do drukowania, do ćwiczeń, szary, flamastry, długopisy) oraz opłacenie kosztów dojazdów uczniów z ZSLiA do miejsca odbywania zajęć, oraz rzutnik i ekran – wykorzystywany w tych gimnazjach w których tego sprzętu brakuje.

Budżet projektu: 6 970 zł

Dotacja: 4 300 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi

Miejscowość: Tuchola

Ulica, nr domu i lokalu: Nowodworskiego 9-13

Kod pocztowy i Poczta: 89-500 Tuchola

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: tucholski

Adres strony internetowej: http://www.zslia.tuchola.pl

Młodzieżowe Centrum Wsparcia

Nowodworskiego 21, 89-500 Tuchola, Polska

Więcej