Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

By ślad po nich nie zaginął… - 2005

Realizowany przez:

Grupa nieformalna: Inka i Przyjaciele w Srokowie

Cel:

Na terenie Gminy Srokowo mieszkają ludzie różnych narodowości. Są to Polacy niemal ze wszystkich regionów kraju oraz z kresów wschodnich, a także Ukraińcy i Niemcy. Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło 60 lat, już drugie pokolenie przybyłych do Srokowa osiedleńców dorasta w nieświadomości własnych korzeni i losów powojennych. Nasz projekt zakłada dotarcie do najstarszych mieszkańców naszej miejscowości i utrwalenie historii ich rodzin. Efektem projektu byłoby zgromadzenie i opracowanie materiałów, a następnie wspólnie z gminnym Muzeum przygotowanie wystawy oraz udostępnienie zebranych informacji dla szkół w gminie, bibliotece oraz wykorzystanie ich na stronie internetowej gminy Srokowa.
Ze względu także na to, że w roku 2005 obchodzimy 600-lecie lokowania Srokowa na prawach miejskich, nadarza się znakomita okazja, by utrwalić choć cząstkę historii mieszkańców naszej gminy.

Odbiorcy projektu:

Młodzież biorąca udział w projekcie pracująca w dwu- trzyosobowych zespołach (ok.20). Nadzór i opieka merytoryczna będzie sprawowana przez członków Grupy nieformalnej „Inka i Przyjaciele

Opis projektu:

Dotacja zostanie przeznaczona na:
– opracowanie i edycję foldera w wersji komputerowej i papierowej,
– przygotowanie wystawy w Muzeum,
– zakup niezbędnego wyposażenia służącego gromadzeniu i opracowaniu materiałów (cyfrowego aparatu fotograficznego, dyktafonów, drukarki ze skanerem),
– zakup materiałów papierniczych i drukarskich (papier ksero, notatniki, tusz do drukarek itp.)
przygotowanie podsumowania projektu, z udziałem najstarszych osób, władz gminy.

Budżet projektu: 20 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna: Inka i Przyjaciele w Srokowie

Miejscowość: Srokowo

Ulica, nr domu i lokalu: Chopina 11/2

Kod pocztowy i Poczta: 11-420 Srokowo

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: kętrzyński

Adres strony internetowej: –

By ślad po nich nie zaginął…

Piekarska 8, 11-420 Srokowo, Polska

Więcej