Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Okiem fotografa - 2007

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej

Cel:

Zdobycie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym i obróbki komputerowej zdjęć. Przygotowanie prezentacji multimedialnej. Prezentacja efektów własnej pracy. Przeciwdziałanie demoralizacji młodzieży i pobudzenie ich aktywności i samodzielności. Promowanie aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Poznanie przez młodzież ciekawych miejsc w regionie.

Odbiorcy projektu:

Młodzież 13-19 lat z Gminy Zgierz.Udział w projekcie zaproponujemy młodzieży do tej pory mało aktywnej, ale chętnej do zdobywania umiejętności z zakresu nowoczesnej fotografii. Rekrutacja poprzez prasę, internet, indywidualne rozmowy. Warsztaty w bibliotekach w miejscu zamieszkania odbiorców projektu. Dojazd do GOKu zapewni Ośrodek Kultury.

Opis projektu:

Projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej 'Okiem fotografa’ jest realizowany w trzech gminnych bibliotekach: Gminnej Bibliotece w Białej i jej filiach w Ustroniu i w Szczawinie..Projekt ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży w wieku 13-19 lat z Gminy Zgierz. Rozwija umiejętności związane z nowoczesnymi technologiami – wykonywanie zdjęć aparatem cyfrowym i ich komputerową obróbkę. Podnosi samoocenę uczestników i wzmocnia ich aktywną postawę wobec świata. W projekcie bierze udział młodzieży z rodzin zagrożonych patologią, do tej pory mało aktywna społecznie. Młodzież szkolona jest podczas warsztatów organizowanych dla 10 osobowych grup w każdej z bibliotek w zakresie: umiejętności posługiwania się cyfrowym aparatem fotograficznym oraz obróbki komputerowej zdjęć. Uczestnicy projektu pracują w grupie co rozwija u nich umiejętności interpersonalne i społeczne. Projekt ma także na celu podnoszenie samooceny uczestników projektu. Młodzież przygotowuje prezentacje multimedialne na dany temat. Samodzielnie ustala trasy trzech wycieczek po powiecie zgierskim i województwie łódzkim. Młodzież przygotowuje fotograficzną dokumentację najciekawszych miejsc swojej okolicy. Efekty swojej pracy prezentuje podczas wystaw, prezentacji i w galerii na stronie GOK w Dzierżąznej.

Budżet projektu: 12 320,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej

Miejscowość: Dzierżązna

Ulica, nr domu i lokalu: Dzierżązna 4

Kod pocztowy i Poczta: 95-001 Biała

Województwo: łódzkie

Powiat: zgierski

Adres strony internetowej: –

Okiem fotografa

Dzierżązna 13, 95-001, Polska

Więcej