Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Młodego Włóczykija - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Dubeninkach

Cel:

Młodzi ludzie mieszkający na terenie gminy Dubeninki pozbawieni są atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Atmosfera ta nie działa na nich motywująco, szerzy się patologia, nie wierzą we własne możliwości, nie widzą dla siebie szans. W takich warunkach nie myślą o własnym regionie ,o jego bogactwie, a tym bardziej o podejmowaniu działań na rzecz innych.
Projekt ten ma na celu w jakimś stopniu to zmienić. Pokazać młodzieży, że może czegoś dokonać, co posłuży ich rówieśnikom, że warto znać historię własnego regionu, ponieważ to ona kształtuje naszą tożsamość lokalną. Na terenie gminy Dubeninki znajduje się wiele atrakcyjnych zabytków. Klub Młodego Włóczykija przede wszystkim zająłby się tymi zaniedbanymi przez czas i zapomnianymi przez ludzi –starymi, małymi, wiejskimi cmentarzykami. Uczestnicy zrozumieliby, jak ważna jest rola przeszłości w kształtowaniu przyszłości. W ramach projektu klubowicze opracują przewodnik pt. „Cmentarze – echem przeszłości

Odbiorcy projektu:

40 gimnazjalistów
pośrednio: 8 (w tym 5 nauczycieli, 2 pracowników: PTTK i Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, fotograf).

Opis projektu:

Dotacja zostanie przeznaczona przede wszystkim na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem i wydrukowaniem przewodnika po cmentarzach, zakup niezbędnych do przeprowadzenia projektu materiałów i sprzętu: 2 cyfrowe aparaty fotograficzne, akumulatorki do aparatów i ładowarka, skaner.

Budżet projektu: 9 113 zł

Dotacja: 6 300 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Dubeninkach

Miejscowość: Dubeninki

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 19-504 Dubeninki

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: gołdapski

Adres strony internetowej: –

Klub Młodego Włóczykija

Mereckiego 8, 19-504 Dubeninki, Polska

Więcej