Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z pokolenia na pokolenie - 2005

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Chełmińskiej w Podwiesku

Cel:

Projekt zakłada przypomnienie i przekazanie młodym ludziom dorobku materialnego i duchowego poprzednich pokoleń.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą przede wszystkim uczniowie gimnazjum, realizujący projekt.
W projekcie weźmie udział 20 osób. Realizując projekt młodzież zdobędzie wiedzę na temat przed – i powojennej historii na naszych ziemiach, pozna ciekawe zakątki naszej gminy, zarówno pod względem historycznym, jak również turystycznym, będzie kształtować swoje umiejętności pracy z komputerem (np. komputerowa obróbka zdjęć, tworzenie prezentacji multimedialnych), a także inne umiejętności praktyczne (posługiwanie się aparatem cyfrowym, skanerem, przeprowadzanie wywiadów).
Pośrednimi uczestnikami projektu, biorąc pod uwagę fakt, iż efekty końcowe projektu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły i gminy oraz na płytach CD, będą osoby, które staną się właścicielami tej płyty lub obejrzą stronę internetową gimnazjum lub urzędu.

Opis projektu:

Program będzie realizowała młodzież gromadząca materiały dotyczące historii, tradycji i obyczajów Ziemi Chełmińskiej, jak również wszyscy dorośli mieszkańcy naszej gminy, którzy pomogą w przedsięwzięciu m.in. udzielając informacji, udostępniając potrzebne materiały. Młodzież weźmie udział w cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu grafiki komputerowej, dziennikarstwa i historii regionu. Końcowym efektem projektu będzie powstanie Elektronicznego Albumu Zabytków Ziemi Chełmińskiej w postaci prezentacji multimedialnej. W albumie tym umieszczone zostaną nie tylko zdjęcia, ale również wszystkie zgromadzone i przygotowane przez młodzież materiały dotyczące lokalnej historii i zabytków. Album zamieszczony zostanie na stronach internetowych: Publicznego Gimnazjum w Podwiesku oraz Urzędu Gminy w Chełmnie. Dodatkowo prezentacja zostanie umieszczona na płytach CD, które zostaną rozprowadzone wśród mieszkańców gminy podczas szkolnej uroczystości, a także dołączone do materiałów promujących gminę.

Budżet projektu: 6 465 zł

Dotacja: 4 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Chełmińskiej w Podwiesku

Miejscowość: Podwiesk

Ulica, nr domu i lokalu: Podwiesk

Kod pocztowy i Poczta: 86-200 Chełmno

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://www.gimpodwiesk.republika.pl

Z pokolenia na pokolenie

Podwiesk 23, 86-200, Polska

Więcej