Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi rzutcy - 2005

Realizowany przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie

Cel:

Celem projektu jest stymulowanie młodzieży ze wsi Wiskitno do aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego poprzez uczestniczenie w zajęciach kuglarskich.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio – młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, zamieszkująca w Wiskitnie (15 osób)
pośrednich – około 300 osób, które zechcą uczestniczyć w 3-dniowych warsztatach kuglarskich oraz tzw. Open Stage – sceny otwartej, podczas której młodzież prezentować będzie zdobyte podczas warsztatów umiejętności i fireshow w wykonaniu instruktorów i innych kuglarzy i żonglerów z całej Polski

Opis projektu:

W pierwszym etapie realizacji projektu (01.07.2005 – 12.07.2005) przeprowadzony będzie nabór uczestników projektu, zakupione zostaną materiały niezbędne do realizacji projektu. Drugi etap (13.07.2005 – 23.11.2005) przebiegać będzie dwutorowo. Równolegle młodzież będzie uczestniczyć w kuglarskich zajęciach warsztatowych (raz w tygodniu 3 godz.) oraz w spotkaniach świetlicowych, w trakcie których będą przygotowywać dla siebie sprzęt do ćwiczeń (raz w tygodniu 3 godz.).
Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Świetlicy Wiejskiej w Wiskitnie (łącznie: 2 razy w tygodniu po 3 godz.) w grupie liczącej 15 osób. Zajęcia prowadzić będzie studentka UMK w Toruniu – trener zajęć żonglerskich. W prowadzeniu warsztatów pomagać będzie kierownik świetlicy, który również prowadzić będzie zajęcia, na których młodzież robić będzie sprzęt treningowy. Młodzież zapozna się z technikami żonglerskimi i zdobywać będzie umiejętności kuglarskie. Uczestnicy projektu samodzielnie konstruować będą sprzęt żonglerski (tj.: szycie piłeczek, konstruowanie poi, flower-stick etc.). Przewidziany jest również przyjazd grupy żonglerów i kuglarzy z terenu całej Polski na kilkudniowe warsztaty kuglarskie zlokalizowane na terenie wsi. W trakcie ich trwania młodzież będzie mogła podpatrywać i uczyć się bezpośrednio od trenujących już od dłuższego czasu. Projekt pozwoli na aktywizację młodzieży do uczestniczenia w życiu świetlicy, rozbudzenie twórczych uzdolnień, rozwijanie możliwości manualnych.
Dotacja zostanie przeznaczona na:
– pokrycie kosztów instruktorów
– zakup materiałów do konstruowania sprzętu (zakup materiału do szycia piłeczek, elementów metalowych niezbędnych do konstrukcji poi, itp.)
– zakup profesjonalnego sprzętu żonglerskiego, którego nie da się zastąpić
własnoręcznie robionym (np. diabolo, dubs itp.)
– wyżywienie uczestników 3-dniowych warsztatów kuglarskich.

Budżet projektu: 12 690 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie

Miejscowość: Koronowo

Ulica, nr domu i lokalu: I.Paderewskiego 11

Kod pocztowy i Poczta: 86-010 Koronowo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: http://www.mgok.koronowo.pl/

Młodzi rzutcy

Paderewskiego 11, 86-010 Koronowo, Polska

Więcej