Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia inicjatyw młodzieżowych - 2005

Realizowany przez:

Akademia Rekreacji i Sportów Ekstremalnych 56 DROSS w Gostyninie

Cel:

Projekt Akademia Inicjatyw Młodzieżowych jest inicjatywą mającą na celu powołanie do życia oraz zapoczątkowanie pracy instytucji społecznej na stałe zajmującej się problemami i wspieraniem młodzieży miasta Gostynin i jego okolic.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami wszystkich naszych działań będą jedynie młodzi ludzie ze szkól gimnazjalnych naszego regionu. Całość przedsięwzięcia jest skierowana właśnie do nich i do ich młodzieńczej aktywności.

Opis projektu:

W ramach projektu zarejestrowane zostanie stowarzyszenie oraz przeprowadzone zostaną konkretne działania w każdej z sekcji Akademii. Dodatkowo podczas projektu odbędą się warsztaty dla młodzieżowych liderów wyłonionych z pośród wszystkich uczestników.
Akademia składać się będzie z następujących sekcji:
• Klub Lidera – integrujący i szkolący przyszłych liderów Akademii, w zakresie umiejętności
planowania i realizacji wspólnych inicjatyw, pisania projektów i pozyskiwania funduszy.
• Klub Sportów Ekstremalnych – dający młodym ludziom możliwość poznania ciekawych dyscyplin sportu, odbycia kursów i szkoleń z ich zakresu oraz uczestnictwa w zawodach sportowych. Z drugiej zaś strony będący „magnesem’ przyciągającym młodych aktywnych ludzi, do naszego stowarzyszenia.
• Klub Internetowy – Klub prowadzić będzie naukę profesjonalnej pracy z komputerem, polegającą na wykorzystaniu możliwości specjalistycznych programów komputerowych oraz internetu. Spotkania w Klubie Internetowym odbywać się będą cyklicznie l raz w tygodniu.
•Zimowa Szkoła Kreatywności – to warsztat wyjazdowy w gospodarstwie Edukacyjno- Ekologicznym „Słoneczna Farma’ w Budach Lucieńskich dla uczniów gimnazjów, dotyczący
określania własnych celów życiowych, szukania dróg ich realizacji, rozpoznania własnych predyspozycji i talentów.
• Forum Współpracy – między stowarzyszeniowa grupa dyskusyjna zajmująca się rozwiązywaniem problemów na szczeblu organizacji pozarządowych i władz samorządowych • Konkurs „Nasz sposób na nudę’ – konkurs na małą inicjatywę młodzieżową. Konkurs dla mający na celu niebanalne zagospodarowanie czasu wolnego rówieśników ze swojej miejscowości.
• Akcja Młodzi! – impreza wieńcząca działania projektu, podsumowująca zrealizowany projekt.

Budżet projektu: 10 735 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Akademia Rekreacji i Sportów Ekstremalnych 56 DROSS w Gostyninie

Miejscowość: Gostynin

Ulica, nr domu i lokalu: Polna 36

Kod pocztowy i Poczta: 09-500 Gostynin

Województwo: mazowieckie

Powiat: gostyniński

Adres strony internetowej: –

Akademia inicjatyw młodzieżowych

Polna 39, 09-500 Gostynin, Polska

Więcej