Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zobacz tu jestem! - 2005

Realizowany przez:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja młodzieży szkolnej i młodzieży bezrobotnej do podejmowania działań na rzecz młodzieży niepełnosprawnej, która ze względu na swoją niepełnosprawność nie uczestniczy w zorganizowanych formach spędzania czasu wolnego, nie ma możliwości rozwijania swoich zainteresowań oraz kontaktu z grupą rówieśniczą.

Odbiorcy projektu:

Młodzież aktywnie uczestnicząca w projekcie: liderzy młodzieżowi – 10 osób, młodzież niepełnosprawna – 30 osób. Osoby pośrednio uczestniczące w projekcie – 15 pedagogów specjalnych, psycholog oraz rodzice młodzieży niepełnosprawnej.

Opis projektu:

Projekt zakłada utworzenie zespołów twórczych, w skład których wejdą młodzież niepełnosprawna, liderzy młodzieżowi oraz osoby z przygotowaniem do pracy z ludźmi niepełnosprawnymi. Poszczególne zespoły realizować będą swój pomysł na rodzaj i charakter zajęć. Wyzwolenie aktywności twórczej liderów młodzieżowych wpłynie na uaktywnienie młodzieży niepełnosprawnej, da im możliwość kontaktu z grupą rówieśniczą, wzbogaci o umiejętności pozwalające nawiązywać i podtrzymywać kontakty z pełnosprawnymi rówieśnikami oraz umiejętności racjonalnego zagospodarowania czasu wolnego. Liderzy młodzieżowi będą mieli okazję i warunki do dostrzeżenia potrzeb i problemów innych ludzi, możliwość podzielenia się z nimi swoimi umiejętnościami i pasjami. Efektem projektu będzie przełamanie barier fizycznych i psychicznych związanych z izolacją osób niepełnosprawnych. Młodzież pełnosprawna wzbogaci się o doświadczenia z pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz o poczucie bycia potrzebnym, wartościowym i ważnym.

Budżet projektu: 12 692 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim

Miejscowość: Lidzbark Warmiński

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 3

Kod pocztowy i Poczta: 11-100 Lidzbark Warmiński

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: lidzbarski

Adres strony internetowej: –

Zobacz tu jestem!

Szkolna 3, 11-100 Lidzbark Warmiński, Polska

Więcej