Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ja też będę studentem! – Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Publicznym Gimnazjum w Gzach - 2005

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Gzach

Cel:

Projekt polega na współpracy Publicznego Gimnazjum w Gzach z Wyższą Szkołą Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie klas I – III Publicznego Gimnazjum w Gzach (90 osób);
Studenci Wydziału Historycznego, Pedagogicznego, Nauk Politycznych i Turystyki Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (20 osób);
Rodzice uczniów (20 osób).

Opis projektu:

Działania uwzględnione w projekcie mają na celu pobudzenie aspiracji naukowych, poznawczych i twórczych młodzieży Publicznego Gimnazjum w Gzach poprzez aktywne uczestnictwo w konwersatoriach prowadzonych przez studentów Wydziału Historycznego, Pedagogicznego, Turystyki i Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, wyjazdy do Instytutu Archeologii i Antropologu, Ośrodka Studiów Epoki Napoleońskiej w Pułtusku oraz studia radiowego i telewizyjnego przy WSH im. A. Gieysztora w Pułtusku, Biblioteki Głównej WSH im. A. Bartnickiego w Pułtusku, lekcje muzealne w Muzeum Regionalnym w Pułtusku.
Podsumowaniem cyklu wykładów i konwersatoriów będzie Naukowa Sesja Uczniowska w formie prezentacji, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli i studentów WSH im. A. Gieysztora w Pułtusku. Młodzież klas III gimnazjum zorganizuje dla uczniów klas I i II gimnazjum konkurs „Gimnazjalista z klasą’. Poprzez czynny udział w projekcie uczniowie gimnazjum wykształcą w sobie postawę otwartości na innych, budowania więzi międzyludzkich, poczucia własnej wartości, potrzebę poznawania świata, rozwoju własnych umiejętności.
Dotacja zostanie przeznaczona na zakup sprzętu audiowizualnego, materiałów do prowadzenia działań uwzględnionych w projekcie oraz na wycieczkę w ramach współpracy ze szkolą macierzystą.

Budżet projektu: 10 050 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Gzach

Miejscowość: Gzy

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 06-126 Gzy

Województwo: mazowieckie

Powiat: pułtuski

Adres strony internetowej: –

Ja też będę studentem! – Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Publicznym Gimnazjum w Gzach

Gzy 10, 06-126, Polska

Więcej