Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Miasto z rodzynkami - 2005

Realizowany przez:

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim

Cel:

Głównym celem projektu, którego beneficjentami będzie 18-osobowa grupa górowskiej młodzieży gimnazjalnej i licealnej jest rozwój wiedzy o dziedzictwie kulturowym i historii własnego miejsca na Ziemi, tj. Górowa Iławeckiego i jego okolic. Uczestnictwo w projekcie członków najstarszego pokolenia mieszkańców pozwoli na dostrzeżenie związków tradycji, historii własnej rodziny z historią regionu i kraju, a udział członków mniejszości narodowych będzie sprzyjać kształtowaniu postawy tolerancji i otwartości.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio – 18 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej, pośrednio – członkowie Związku Emerytów i Rencistów, niezrzeszeni seniorzy ok. 15 osób, oraz mieszkańcy miasta uczestnicy Święta Ziemniaka i Kapusty, wernisażu fotografii, wieczoru andrzejkowego, Wigilii – około 200 osób.

Opis projektu:

W ramach projektu przewiduje się przeprowadzenie kilku działań:
– praktyczne przekazanie tradycji i zwyczajów (seniorzy uczą młodzież przyrządzania tradycyjnych potraw, zastosowania ziół, umiejętności rękodzielniczych itp.)
– zgłębianie historii regionu (zaproszeni eksperci zapoznają młodzież z dziejami miasta i okolic, szczególnie z mniej znanymi wydarzeniami)
– oswajanie tradycji uchem, okiem, słowem (młodzież uczestniczy w zajęciach artystycznych, konkursach literackim i fotograficznym, tworzy folder i prezentację multimedialną)
Projekt wprowadzi młodzież w świat wartości, jakim jest własny region, jego dziedzictwo kulturowe, zostanie podniesiony poziom wiedzy historycznej, wzmocnione zostaną postawy tolerancji wobec odmienności wyznaniowej, kulturowej, a także zmniejszony dystans międzypokoleniowy.
Dotacja zostanie przeznaczona na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia projektu (materiały biurowe, skaner potrzebny do stworzenia folderu, produkty spożywcze), na transport uczestników, na zakupów materiałów na zajęcia artystyczne.

Budżet projektu: 6 975 zł

Dotacja: 5 200 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim

Miejscowość: Górowo Iławeckie

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 26

Kod pocztowy i Poczta: 11-220 Górowo Iławeckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: bartoszycki

Adres strony internetowej: http://

Miasto z rodzynkami

9, Tadeusza Kościuszki, 11-220 Górowo Iławeckie, Polska

Więcej