Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kronika Lelkowska - 2005

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury w Lelkowie

Cel:

Projekt ma na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat własnego regionu, przy wykorzystaniu technik informatycznych.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi uczestnikami projektu jest 20 osobowa grupa młodzieży ( uczniowie gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby, które nie kontynuują nauki po gimnazjum)
Pośredni uczestnicy projektu to pracownicy Gminnego Centrum Kultury ,Zespołu Szkół w Lelkowie oraz społeczność gminy Lelkowo.

Opis projektu:

Młodzież będzie zbierała informacje wśród mieszkańców i opracowywała je. W ramach projektu powstanie kronika gminy Lelkowo zawierająca fakty historyczne, opowiadania , wspomnienia, opis tradycji, obrzędów religijnych zarówno mieszkańców narodowości polskiej jak i ukraińskiej. Kronika zostanie opracowana i zredagowana przez uczestników projektu przy pomocy sprzętu komputerowego, dzięki czemu młodzież będzie miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie. Końcowy efekt będzie można obejrzeć nie tylko w formie papierowej ale również na stronie internetowej gminy. Powstanie ciekawy dokument będący efektem pracy naszej młodzieży, ponieważ to oni dotrą do informacji, zbiorą je, zredagują i pokażą nie tylko naszej społeczności ale informacja ta pójdzie w świat za pomocą Internetu. Będzie to pierwszy zbiór danych na temat gminy urozmaicony historiami mieszkańców, opisami tradycji, obrzędów religijnych, poruszający temat wielonarodowościowy. Na terenie naszej gminy dużą część mieszkańców stanowi mniejszość narodowa ukraińska, ludzie mieszkają w jednej miejscowości ale nie znają nawzajem swojej kultury, tradycji, mają wobec siebie uprzedzenia, brak jest tolerancji. Dzięki temu projektowi mamy nadzieję podnieść poziom tolerancji i integracji społeczeństwa.
Otrzymana dotacja pozwoli na opracowanie kroniki, która będzie przydatna dzieciom, młodzieży i całej społeczności, a także na uzupełnienie sprzętu potrzebnego do jej zredagowania. Sprzęt ten pozostanie do użytku w przyszłości i jeszcze długo będzie mógł służyć młodzieży.

Budżet projektu: 11 320 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury w Lelkowie

Miejscowość: Lelkowo

Ulica, nr domu i lokalu: Lelkowo 17

Kod pocztowy i Poczta: 14-521 Lelkowo

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: braniewski

Adres strony internetowej: –

Kronika Lelkowska

Lelkowo 72, 14-521, Polska

Więcej