Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Masz czas? wpadnij popołudniu - 2007

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Klub Modelarski Zespołu Szkół Publicznych 3 w Pleszewie

Cel:

Zwiększenie możliwości rozwoju zainteresowań pozaszkolnych w grupie 20 uczniów z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie poprzez ofertę dodatkowych zajęć. Spowodowanie, by młodzież aktywnie rozwijała swe zainteresowania i talenty. Poprzez działania w dziedzinie modelarstwa zdobycie umiejętności pomocnych w innych dziedzinach życia, wywołanie twórczych dążeń u innych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna od 13-15 lat. Z 320 uczniów weźmie udział 20 zainteresowanych działaniami w projekcie, głównie aktywni członkowie klubu. Grupę uzupełniamy w następujący sposób: akcja informacyjna (plakaty, www, wywiadówki, godziny wychowawcze – ujawnienie uczniów zainteresowanych choć może mniej aktywnych), zgłoszenia uczniów – pisemne deklaracje. W przypadku braku miejsc decyduje motywacja.

Opis projektu:

Od 11 lat młodzież działa w zorganizowanym z własnej inicjatywy klubie modelarskim. Uczniów łączą wspólne zainteresowania. W tym przypadku dzielą się na dwie grupy: miłośników kolei oraz lotnictwa. Pierwsza grupa dąży do stworzenia makiety, dla której inspiracją stała się jedyna w Europie, czynna trójszynowa linia kolejowa na trasie Pleszew – Pleszew Miasto. Podchodzimy do sprawy z rozmachem. Nasza miniaturowa kolej jest sterowana za pomocą techniki cyfrowej, układ torów opracowujemy za pomocą programu TT Cad. Na koniec prezentujemy naszą makietę szerokiej publiczności szkolnej i lokalnej, razem z zebraną dokumentacją fotograficzną, filmową i historyczną. Dokonania wzbogaca współpraca ze Stowarzyszeniem Kolejowych Przewozów Lokalnych. Druga grupa działa pod hasłem: Samolot w historii i miniaturze. Zajmuje się budową modeli redukcyjnych samolotów oddających najlepiej ponad stu letnią historię lotnictwa. Prezentacja ich działań to także dokumentacja ze współpracy z lokalnym lotniskiem w Michałkowie. Projekt realizują dwie grupy po dziesięciu Gimnazjalistów ZSP nr 3 w Pleszewie wraz ze swoimi opiekunami – miłośnikami techniki i historii. Nie jest to tylko zabawa. Działania wymagają aktywnej pracy w grupie, odpowiedzialności za przyjęte obowiązki, poszerzania wiedzy informatycznej, zdobywania umiejętności manualnych. Konieczne jest poznanie lokalnego środowiska i historii regionu.

Budżet projektu: 9 396,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Klub Modelarski Zespołu Szkół Publicznych 3 w Pleszewie

Miejscowość: Pleszew

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Krzywoustego 4

Kod pocztowy i Poczta: 63-300 Pleszew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej: –

Masz czas? wpadnij popołudniu

Jana III Sobieskiego 27, 63-300 Pleszew, Polska

Więcej