Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zabawa z fizyką - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz

Cel:

Projekt „Zabawa z fizyką

Odbiorcy projektu:

W projekt ten bezpośrednio zaangażowanych będzie 30 uczniów gimnazjum. Pośrednio w tym projekcie będą uczestniczyć pozostali uczniowie gimnazjum, nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, nauczyciel informatyki, nauczyciel języka polskiego – opiekun biblioteki oraz rodzice.

Opis projektu:

W tym projekcie uczestniczą uczniowie gimnazjum, którzy nie radzą sobie z tym przedmiotem. Spotykają się na zajęciach w szkole poza lekcjami jeden raz w tygodniu, analizując prawa fizyczne oraz postacie ich twórców, wykorzystując podręczniki przedmiotowe, encyklopedie i Internet. Wykorzystując wskazówki nauczyciela, innych uczniów oraz rodziców projektują i wykonują pomoce naukowe, dzięki którym przeprowadzają doświadczenia potwierdzające odkryte prawa.
Po wykonaniu szeregu przyrządów i przeprowadzeniu doświadczeń w własnym gronie organizują kiermasz, na którym przedstawiają innym uczniom, nauczycielom i rodzicom, to czego dokonali.
Doświadczenia fizyczne mają ogromne znaczenie w zdobywaniu wiedzy z tego przedmiotu i nie tylko – gdy uczniowie sami je wykonują i przygotowują pomoce dzieląc się z innymi, efekt jest podwójny.
Ogromne znaczenie ma również poznawanie sylwetek fizyków – wskazuje jak nieraz prości ludzie stają się sławnymi – młodego człowieka to na pewno motywuje do działania.
Uczniowie, wykonując pomoce naukowe, wykorzystują pomoc i doświadczenie rodziców, nauczycieli i kolegów.
Dotacja zostanie przeznaczona na zakup: książek (encyklopedii i bibliografii), programu multimedialnego, komputera oraz materiałów i środków do wykonywania doświadczeń.

Budżet projektu: 8 950 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz

Miejscowość: Siedliska-Bogusz

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 39-231 Siedliska Bogusz

Województwo: podkarpackie

Powiat: dębicki

Adres strony internetowej: –

Zabawa z fizyką

Siedliska-Bogusz 167, 39-231, Polska

Więcej