Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Śpiewaj z trubadurami - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Stacja Koluszki w Koluszkach

Cel:

Głównym celem projektu jest aktywizacja uczestników wokół działań artystycznych skierowanych na zdobywanie umiejętności nie tylko scenicznych, ale również organizacyjnych. Cele dodatkowe: nabycie umiejętności osobistych i interpersonalnych np. autoprezentacja, praca w grupie, komunikatywność, rozwinięcie umiejętności wokalnych oraz nabycie nawyków scenicznych obycie ze sceną jako miejscem prezentacji własnych możliwości, zdobywanie wiedzy o kulturze lat 60-tych i 70-tych, zainteresowanie kulturą jako „miejscem” własnej ekspresji i samorealizacji, znalezienie wspólnego języka ze starszym pokoleniem, znalezienie sposobów na kreację swojej osoby, przełamanie bariery nieśmiałości, aktywizacja środowisk kulturalnych z terenu gminy Koluszki.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to osoby w wieku 13-19 lat – młodzież 5 szkół ponadpodstawowych, do których uczęszczają dzieci mieszkające w Koluszkach lub dojeżdżające autobusami szkolnymi (3 autobusy, kursy w godzinach popołudniowych, ostatni o 18.00). Realizacja zajęć indywidualnych pozwoli na dopasowanie terminu warsztatu do potrzeb i możliwości uczestnika. Grupowe zajęcia feryjne skupią młodzież w jej czasie wolnym, nie będzie to kolidowało z zajęciami szkolnymi lub innymi.

Opis projektu:

Projekt „Śpiewaj z Trubadurami” aktywizuje młodzież wokół działań artystycznych wzmacniając ich poczucie wartości i zdolności. Rozwój umiejętności wokalnych, scenicznych oraz organizacyjnych przyczynia się do przełamania bariery małego miasteczka. Uczestnikami projektu jest młodzież gimnazjalna i licealna z terenu gminy Koluszki. Pierwszym krokiem „Śpiewaj z Trubadurami” jest nawiązanie partnerstwa ze szkołami i akcja promocyjna (artykuły prasowe, plakaty, ogłoszenia o naborze uczestników). Nabór odbywa się w godzinach popołudniowych w ciągu trzech dni w sali MOK. Wyboru uczestników do projektu na podstawie ich zdolności wokalnych dokonują: instruktor muzyczny, choreograf oraz ekspert muzyczny. Dalej odbywają się warsztaty integracyjne dla całej grupy, warsztat pracy w grupie oraz autoprezentacji i technik komunikacji. Ponadto młodzież uczestniczy w warsztatach emisji głosu, ruchu scenicznego. Odbywają się również indywidualne warsztaty wokalne. Młodzież przygotowuje spotkanie muzyczne z udziałem klubów seniora, przedstawicieli starszego pokolenia z naszego miasta (Związek Nauczycielstwa Polskiego, Kluby Emeryta) oraz z rodzicami i dziadkami. Podczas tego spotkania poznaje obyczaje, kulturę i specyfiką życia w Polsce w latach 60-tych i 70-tych. Efektem tego spotkania jest dobór repertuaru, fryzury i stroju dla uczestników na potrzeby Koncertu Finałowego. Na młodzieży spoczywa odpowiedzialność za przygotowanie Koncertu Finałowego pod kątem oprawy plastycznej, doboru oświetlenia, programu oraz projektu zaproszenia, ustalenia listy gości, zaproszenia mediów lokalnych. W ramach przygotowania występów uczestnicy odbywają cykliczne warsztaty choreografii scenicznej oraz kontynuują warsztaty: wokalny, emisji głosu. Koncert Finałowy odbywa się w sali kinowej z udziałem gwiazd z lat 60-tych (Zespół „Trubadurzy”). Zwycięzca otrzymuje symboliczną nagrodę. Projekt zakończony jest nagraniem płyty z udziałem wszystkich uczestników.

Budżet projektu: 12 510,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Stacja Koluszki w Koluszkach

Miejscowość: Koluszki

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Piękna 12

Kod pocztowy i Poczta: 95-040 Koluszki

Województwo: łódzkie

Powiat: łódzki wschodni

Adres strony internetowej: –

Śpiewaj z trubadurami

Piękna 8, 95-040 Koluszki, Polska

Więcej