Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub filmowy, oglądaj i twórz - 2007

Realizowany przez:

Powiatowy Zespół Edukacyjny Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim

Cel:

Zapoznanie młodzieży z technikami produkcji filmowej, warsztatem twórcy filmowego dla pełniejszego i świadomego odbioru filmu oraz podejmowania prób wypowiadania się poprzez sztukę filmową. Dać szanse mieszkańcom, głównie młodzieży na realizację zainteresowań edukacją filmową na terenie miasta. Rozwinąć umiejętności społeczne i komunikacyjne młodych ludzi. Zagospodarować czas wolny.

Odbiorcy projektu:

Miłośnicy sztuki filmowej, twórcy filmów amatorskich, oglądający filmy. Młodzież zamieszkała w 17 tysięcznym mieście lub okolicznych wsiach, dojeżdzająca tramwajem:naszego liceum- wiek 16-19 lat -wiele rodzin niepełnych, wielodzietnych, biedniejszych; młodzież licealna spoza naszej szkoły – wiek 16-19 lat; gimnazjalna zachęcona akcjami promocyjnymi i reklamowymi w szkołach. wiek 13-16 lat.

Opis projektu:

Projekt Klub Filmowy 'Oglądaj i twórz’ skierowany jest do młodzieży z 17 tys. miasta oraz przyległych terenów wiejskich, głównie uczniów LO w Konstantynowie, Gimnazjów w Konstantynowie i Lutomiersku. Celem projektu jest rozwijanie społecznych i komunikacyjnych umiejętności uczniów, zagospodarowanie wolnego czasu poprzez edukację filmową. Zaplanowane są dwa odbywające się równolegle cykle działań. 'Oglądaj’ to 6 zajęć w formie klubu dyskusyjnego z wykorzystaniem fragmentów filmów wcześniej wybranych przez młodzież, których hasło przewodnie brzmi: 'Między młodością a dorosłością’. 'Twórz’ to cykl 7 zajęć przybliżających warsztat twórcy filmowego oraz zapoznających z obsługą programów komputerowych do obróbki zdjęć. Celem tych zajęć odbywających się w pracowni komputerowej, jest przygotowanie własnego krótkiego filmu. Konkurs na najlepszą mini-produkcję, publiczne wyemitowanie filmów jest elementem świętowania projektu w czasie Dni Konstantynowa w czerwcu 2008r. Innym efektem projektu są artykuły o jego działaniach publikowane w lokalnych pismach i Szkolnej Gazetce Internetowej.

Budżet projektu: 15 000,00 zł

Dotacja: 6 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Powiatowy Zespół Edukacyjny Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim

Miejscowość: Konstantynów Łódzki

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kilińskiego 75

Kod pocztowy i Poczta: 95-050 Konstantynów Łódzki

Województwo: łódzkie

Powiat: pabianicki

Adres strony internetowej: –

Klub filmowy, oglądaj i twórz

Kilińskiego 49, 95-050 Konstantynów Łódzki, Polska

Więcej