Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przysiółek to nie koniec świata - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz w Lisiej Górze

Cel:

Cel, jaki wyznaczyliśmy sobie to zmotywowanie młodzieży w wieku 12 – 18 lat do podejmowania działań na rzecz rozwoju siebie i swojej miejscowości. Pragniemy wzmocnić chęci poznawcze młodych mieszkańców Świniogóry oraz rozwijać ich kreatywność. Z drugiej strony osłabić poczucie bycia gorszym, oraz niespełniania się marzeń. Rozpoznać ich zainteresowania i w oparciu o nie stworzyć sytuację, w której zaplanowane działanie/działania zostaną przez nich zrealizowane. Silny nacisk w tym projekcie położymy na prace w grupie i procesy grupowe.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 12-18 lat z miejscowości Świniogóra.

Opis projektu:

Świniogóra to przysiółek w gminie Skrzyszów, znajdujący się na granicy gmin: Skrzyszów i Zalasowa. Jest tu kościół, do którego ksiądz przejeżdża tylko w niedzielę i szkoła podstawowa, którą za rok zamkną – w otoczeniu 100 domostw. Do szkoły uczęszcza 50 uczniów w wieku 7 – 12 lat. Łączna suma gimnazjalistów i licealistów z terenu Świniogóry – to 50 osób. Ze Świniogóry nikt nie uczęszcza na studia wyższej. Do Świniogóry dojeżdża autobus, ale tylko dwa razy wciągu dnia a w soboty i niedziele, w ogóle. W wakacje dzieci i młodzież, pomaga rodzicom w pracach w polu, a szkoła jest zamknięta, zimą spędza czas siedząc przed telewizorem, nie ma tu komputerów i internetu, telefon jest tylko w szkole, a asfalt dosłownie się kończy. Cele projektu zamierzamy osiągnąć poprzez realizację następujących warsztatów: nauka obsługi komputera i programów (Word, Windows, Corel), kurs języka angielskiego, warsztat planowanie ścieżki swojego rozwoju – warsztat motywacyjny, warsztat teatralny oraz warsztat twórczości i pisania projektów. Finałem projektu a zarazem jego efektem będzie powstanie plenerowego dzieła teatralnego, które w sierpniu odwiedzi wszystkie wsie gminy Skrzyszów, warsztaty prowadzić będą do powstania nieformalnej grupy, która wyznaczy sobie cele i stworzy plan dalszych działań, aby je osiągnąć.
Działania warsztatowe odbywać się będą w pomieszczeniach szkoły na Świniogórze, komputerów, (bowiem tych nie ma w szkole na Świniogórze) udostępni szkoła ze wsi Skrzyszów, z tej szkoły w działania włączą się również młodzi nauczyciele w określone etapy projektu. W projekt finansowo zaangażuje się Gmina Skrzyszów oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek.
Dotacja zostanie spożytkowana na akcję reklamową, materiały warsztatowe potrzebne do realizacji scenografii, wydanie folderu oraz koszty osobowe instruktorów sprawujących opiekę merytoryczną.

Budżet projektu: 12 700 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz w Lisiej Górze

Miejscowość: Lisia Góra

Ulica, nr domu i lokalu: Zagumnie 92c

Kod pocztowy i Poczta: 33-140 Lisia Góra

Województwo: małopolskie

Powiat: tarnowski

Adres strony internetowej: http://www.teatrnieteraz.prv.pl

Przysiółek to nie koniec świata

Tadeusza Kościuszki 18, 33-140 Lisia Góra, Polska

Więcej