Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

I ty możesz zostać Archimedesem – zajęcia laboratoryjne z fizyki i chemii - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum Publiczne w Paczkowie

Cel:

Projekt ma na celu propagowanie w szerszym zakresie wiedzy i umiejętności z fizyki i z chemii wśród uczniów gimnazjum.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie Gimnazjum w Paczkowie – bezpośredni 60 osób.

Opis projektu:

Realizacja projektu będzie polegała na przeprowadzeniu pozalekcyjnych dodatkowych zajęć laboratoryjnych z tych przedmiotów. Zajęcia odbywać się będą co tydzień w wymiarze 2 godzin w dwóch grupach po 12 uczniów – jedna grupa będzie miała zajęcia z fizyki, druga z chemii, a w następnym tygodniu nastąpi zamiana grup. Zajęcia będą polegały na wykonywaniu doświadczeń (takich, które nie były prezentowane na lekcjach) z wykorzystaniem środków i pomocy dydaktycznych w pracowniach oraz sprzętów codziennego użytku. Co tydzień będzie przygotowywanych 6 zestawów doświadczalnych z innego działu przez nauczycieli. Uczniowie samodzielnie będą wykonywać wszystkie doświadczenia w grupach 2 osobowych. W końcowej fazie projektu uczniowie samodzielnie przygotują prezentację na wybrany przez siebie temat, który ich interesuje.
Dodatkowo w celu zachęcenia uczniów do uczestnictwa w tych zajęciach we wrześniu zostanie zorganizowany wyjazd na pokazy z fizyki i z chemii na Festiwal Nauki do Wrocławia oraz w październiku i listopadzie odbędą się wyjazdy na tzw. lekcje fizyki w Instytucie Fizyki na UW.
Będą również odbywać się dodatkowe zajęcia w pracowni komputerowej w celu umożliwienia uczniom wyszukiwania potrzebnych informacji oraz zastosowania programów komputerowych.
W realizację projektu będą zaangażowani również rodzice uczniów poprzez konserwację i naprawę pomocy dydaktycznych oraz poprzez zapewnienie dzieciom powrotu z zajęć.
Rezultatem projektu, w dłuższej perspektywie czasowej, będzie udział tych uczniów w konkursach z fizyki i z chemii, prezentacja doświadczeń na „Dniach Otwartych

Budżet projektu: 8 500 zł

Dotacja: 6 800 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum Publiczne w Paczkowie

Miejscowość: Paczków

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza 22

Kod pocztowy i Poczta: 48-370 Paczków

Województwo: opolskie

Powiat: nyski

Adres strony internetowej: –

I ty możesz zostać Archimedesem – zajęcia laboratoryjne z fizyki i chemii

Wojska Polskiego 2, 48-370 Paczków, Polska

Więcej