Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wznieśmy się w niebo - 2007

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy

Cel:

Celem projektu 'Wnieśmy się w niebo’ jest rozbudzanie zainteresowań młodych ludzi naukami ścisłymi. Zajęcia są odpowiedzią na anachroniczny sposób nauczania fizyki i innych nauk pokrewnych, który pozbawia uczniów naturalnej wyobraźni i chęci doświadczenia. Projekt ma pokazać, że mieszkanie na „prowincji” nie jest czymś, czego należy się wstydzić i że właśnie tutaj można realizować marzenia.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum i młodzież z gminy Brzeźnica, którzy zgłaszać się będą samodzielnie po uprzedniej promocji projektu w szkołach. Pośrednio w projekcie uczestniczy młodzież z innych miejscowości oraz osoby uczestniczące w imprezach towarzyszących projektowi. Wiek odbiorców projektu to 13-19 lat. Na zajęcia warsztatowe odbywające się w Brzeźnicy młodzież przyjeżdża na swój koszt.

Opis projektu:

Modelarnia lotnicza ma za zadanie angażować młodzież do pracy w zajęciach pozalekcyjnych, poznawać z nowoczesną techniką miniaturowych samolotów. Nauczyć pracy w zespole poprzez udział w zawodach i wystawach własnych prac. Zajęcia te mają na celu rozwijanie ich zainteresowań i zorganizowanie wolnego czasu. W pierwszym etapie realizacji projektu przeprowadzony jest nabór uczestników projektu oraz zakupione materiały niezbędne do realizacji projektu potrzebnych do budowy modeli latających a szczególnie aparatur do radiosterowania. Drugi etap polega udziale w samych warsztatach i zajęciach teoretycznych z zakresu lotnictwa. Uczestnicy samodzielnie wykonują modele samolotów pod kierunkiem doświadczonego instruktora modelarskiego. Zajęcia odbywają się 2 raz w tygodniu po 3 godziny lekcyjne w pracowni modelarskiej w budynku Ośrodka Zdrowia. Projekt pozwola na rozbudzenie twórczych uzdolnień, rozwijanie możliwości manualnych

Budżet projektu: 8 400,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy

Miejscowość: Brzeźnica

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Zielonogórska 24 b

Kod pocztowy i Poczta: 68-113 Brzeźnica

Województwo: lubuskie

Powiat: żagański

Adres strony internetowej: –

Wznieśmy się w niebo

Wędkarska 25, 68-113 Brzeźnica, Polska

Więcej