Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Promieniotwórczość – za i przeciw. Alternatywne źródła energii - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 2 z Odzdziałami Integracyjnymi im. Ks. Tischnera w Woli

Cel:

Głównym celem projektu jest zaangażowanie młodzieży uczestniczącej w projekcie i pośrednio innych uczniów szkoły w zdobywanie wiedzy z dziedziny nauk ścisłych, pożytecznego zagospodarowania czasu wolnego a przede wszystkim pobudzanie aspiracji poznawczych i twórczych młodzieży oraz kształtowanie w niej aktywnych postaw wobec rzeczywistości.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Gimnazjum w Woli.

Opis projektu:

Młodzież będzie miała możliwość licznych wyjazdów i aktywnego uczestniczenia w wykładach przeznaczonych dla uczniów gimnazjum organizowanych przez Instytut Fizyki UŚ oraz Instytut Problemów Jądrowych Im. Andrzeja Sołtana w Świerku a także przeprowadzą rozmowę z inspektorem ochrony pracy radiologicznej. Uczniowie zapoznani zostaną z praktycznym zastosowaniem promieniotwórczości w medycynie (aparatura rentgenowska, aparatura do badania za pomocą Magnetycznego Rezonansu Jądrowego, leczenie nowotworów). Uczestnicy projektu będą badać inne źródła energii elektrycznej na przykładzie elektrowni szczytowo – pompowej Źar.
Dotacja przeznaczona zostanie na sfinansowanie kosztów wykładu organizowanego przez Uniwersytet Śląski w ramach zajęć przeznaczonych dla młodzieży gimnazjalnej „Osobliwości Świata Fizyki

Budżet projektu: 14 370 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum nr 2 z Odzdziałami Integracyjnymi im. Ks. Tischnera w Woli

Miejscowość: Wola

Ulica, nr domu i lokalu: Przemysłowa 7

Kod pocztowy i Poczta: 43-225 Wola

Województwo: śląskie

Powiat: pszczyński

Adres strony internetowej: –

Promieniotwórczość – za i przeciw. Alternatywne źródła energii

Kwiatowa 5, 43-225 Wola, Polska

Więcej