Promieniotwórczość – za i przeciw. Alternatywne źródła energii - 2005
Realizowany przez:
Cel:
Głównym celem projektu jest zaangażowanie młodzieży uczestniczącej w projekcie i pośrednio innych uczniów szkoły w zdobywanie wiedzy z dziedziny nauk ścisłych, pożytecznego zagospodarowania czasu wolnego a przede wszystkim pobudzanie aspiracji poznawczych i twórczych młodzieży oraz kształtowanie w niej aktywnych postaw wobec rzeczywistości.
Odbiorcy projektu:
Młodzież z Gimnazjum w Woli.
Opis projektu:
Młodzież będzie miała możliwość licznych wyjazdów i aktywnego uczestniczenia w wykładach przeznaczonych dla uczniów gimnazjum organizowanych przez Instytut Fizyki UŚ oraz Instytut Problemów Jądrowych Im. Andrzeja Sołtana w Świerku a także przeprowadzą rozmowę z inspektorem ochrony pracy radiologicznej. Uczniowie zapoznani zostaną z praktycznym zastosowaniem promieniotwórczości w medycynie (aparatura rentgenowska, aparatura do badania za pomocą Magnetycznego Rezonansu Jądrowego, leczenie nowotworów). Uczestnicy projektu będą badać inne źródła energii elektrycznej na przykładzie elektrowni szczytowo – pompowej Źar.
Dotacja przeznaczona zostanie na sfinansowanie kosztów wykładu organizowanego przez Uniwersytet Śląski w ramach zajęć przeznaczonych dla młodzieży gimnazjalnej „Osobliwości Świata Fizyki
Budżet projektu: 14 370 zł
Dotacja: 6 900 zł
Rocznik: 2005
Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy
Gimnazjum nr 2 z Odzdziałami Integracyjnymi im. Ks. Tischnera w Woli
Miejscowość: Wola
Ulica, nr domu i lokalu: Przemysłowa 7
Kod pocztowy i Poczta: 43-225 Wola
Województwo: śląskie
Powiat: pszczyński
Adres strony internetowej: –
Promieniotwórczość – za i przeciw. Alternatywne źródła energii
Kwiatowa 5, 43-225 Wola, Polska
Więcej