Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

bumerang e-bumerang - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi – Razem możemy Więcej w Ślubowie

Cel:

Projekt pozwoli poznać dzieciom warsztat artystyczny teatru, zapoznać się tradycjami kultury ludowej naszej okolicy oraz tajniki pracy dziennikarzy lokalnych gazet oraz lokalnego radia.

Odbiorcy projektu:

Projekt „bumerang e-bumerang’ skierowany jest do absolwentów naszej szkoły, obecnie uczniów gimnazjum nr l w Górze.

Opis projektu:

Program będzie składał się z trzech głównych ciągów tematycznych części nazwanej „Zaczarowane słowa’ o charakterze autystyczne – teatralnym, „Śladami naszych dziadków’ -historyczno-etnograficznej „Małpa w adresie’ – społeczno – medialnej. W ramach ścieżki „Śladami naszych dziadków’ pragniemy zorganizować dla grupy 10 osobowej warsztaty teatralne we współpracy z Kołem Teatralnym działającym przy L.O Góra „Adamus’. Po wstępnych rozmowach uzgodniliśmy pomoc w zakresie merytorycznym teatru wrocławskiego. Dzieci będą mogły poznać warsztat artystyczny teatru, oraz zobaczyć aktualne przedstawienia teatralne. W ramach ścieżki „Śladami naszych dziadków’, uczestnicy zapoznają się z tradycjami kultury ludowej naszej okolicy która, związana jest przede wszystkim z pracą rolniczą i jej naturalnymi środowiskiem przyrodniczym. Celem tej części programu jest całokształt działań i oddziaływań zachodzących pomiędzy ludźmi żyjącymi w przeszłości a żyjącymi współcześnie. W trakcie wycieczek rowerowych przybliżymy dzieciom historię okolicy w celu wydobycia i promowania zapomnianych obiektów tworzących dziedzictwo regionu: pomniki żołnierzy niemieckich z I wojny światowej, cmentarze poniemieckie stare kapliczki i przydrożne krzyże, pałace, stanowisko archeologiczne w dolinie rzeki Barycz dotyczące historii Polski Piastowskiej i kasztelani Sadowel, kościoły i inne. Uczestnicy będą mieli okazję w bezpośrednim kontakcie poznać naszych twórców ludowych i spróbować własnych sił w tym zakresie. Trzeci człon programu to „Małpa w adresie’. Młodzież w ramach tej ścieżki pozna tajniki pracy dziennikarzy lokalnych gazet oraz lokalnego radia. Nagromadzony materiał przez kolegów z innych grup opracuje w formie przewodnika i książki kucharskiej „Potrawy naszego regionu’ i będzie mogła prezentować poszczególne działania na łamach anteny lokalnego radia i lokalnej prasy. Grupa ta opracuje stronę internetową „ Wieś Ślubów‿ oraz nagromadzone materiały zostaną nagrane na płytę CD.

Budżet projektu: 17 870 zł

Dotacja: 6 400 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi – Razem możemy Więcej w Ślubowie

Miejscowość: Ślubów

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 56-200 Góra

Województwo: dolnośląskie

Powiat: górowski

Adres strony internetowej: –

bumerang e-bumerang

Ślubów 22, 56-200, Polska

Więcej