Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Matematyczno-fizyczne odkrycia - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

Cel:

pomoc młodzieży w lepszym rozumieniu przedmiotów ścisłych. W trakcie realizacji projektu kształtowane będą też umiejętności: praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy, dostrzegania w życiu codziennym zależności matematyczno-fizycznych, właściwej interpretacji zjawisk fizycznych, korzystania z komputera, kalkulatora graficznego i Intenetu.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, oferta skierowana więc jest do około 1000 uczniów. Ze względów finansowych (koszty dojazdu) młodzież uczestniczy w projekcie tylko w dni robocze po zakończeniu zajęć edukacyjnych.

Opis projektu:

Projekt jest ofertą skierowaną do młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. Celem projektu jest wsparcie młodzieży w lepszym zrozumieniu przedmiotów ścisłych przedmiotów, które sprawiają uczniom sporo kłopotów, a braki i luki w opanowaniu niektórych treści uniemożliwiają im kontynuację nauki na kierunkach technicznych, ekonomicznych, itp. Zgodnie z założeniami projektu młodzież skupia się w dwóch grupach; jedna z grup prowadzona jest przez nauczyciela fizyki, który ukazuje uczniom przydatność matematyki w fizyce. Druga grupa skupia się na wykorzystaniu fizyki w matematyce. Poza zajęciami młodzież uczestniczy w spotkaniach z 'ciekawymi ludźmi’, w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz w wystawach interaktywnych pod hasłem 'Eksperymentuj’ zorganizowanych przez Centrum Nauki – Kopernik z Warszawy.

Budżet projektu: 8 000,00 zł

Dotacja: 6 300,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

Miejscowość: Czarnków

Ulica, nr domu i lokalu: Chodzieska 29

Kod pocztowy i Poczta: 64-700 Czarnków

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: –

Matematyczno-fizyczne odkrycia

Chodzieska 9, 64-700 Czarnków, Polska

Więcej