Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gimnazjalne Muzeum Rudzińca - 2005

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Rudzieńcu

Cel:

Utworzenie szkolnej izby pamięci regionu Rudzieńca.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie Gimnazjum w Rudzieńcu.

Opis projektu:

W tym roku obchodzimy 700-lecie Rudzińca- miejscowości, w której znajduje się nasze gimnazjum. Sołectwo, mieszkańcy przygotowali cykl imprez z okazji rocznicy powstania wsi. Chcielibyśmy jako uczniowie dołączyć się do obchodów, jednocześnie wzbogacając swoją wiedzę o swojej gminie, jej historii, tradycjach i obyczajach.
Działalność w tym zakresie rozpoczęliśmy już od września 2004 roku. Pani polonistka zorganizowała akcję gromadzenia dawnych strojów ludowych oraz sprzętów codziennego użytku, które zostały wystawione w jednej z sal. W ten sposób powstała nasza szkolna ludowa izba. Niestety, większość eksponatów, zwłaszcza strojów, została wypożyczona przez mieszkańców na pewien okres. Postanowiliśmy zatem zaprojektować, uszyć, zrobić własne „egzemplarze’ , które wykorzystalibyśmy jako eksponaty w naszym małym muzeum, ale również jako rekwizyty i kostiumy w szkolnych przedstawieniach. Potrzebujemy pieniędzy z dotacji na materiały, z których możemy samodzielnie i przy pomocy rodziców przygotować eksponaty i kostiumy. Chcielibyśmy odtworzyć stroje z poprzednich epok. Materiał źródłowy częściowo już został zebrany. Teraz należy rozrysować projekty i rozpocząć prace krawieckie.

Budżet projektu: 8 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Rudzieńcu

Miejscowość: Rudzieniec

Ulica, nr domu i lokalu: Gliwicka 5

Kod pocztowy i Poczta: 44-160 Rudzieniec

Województwo: śląskie

Powiat: gliwicki

Adres strony internetowej: –

Gimnazjalne Muzeum Rudzińca

Rudzieniec 17, 21-210, Polska

Więcej