Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bądź jak Bill Gates. Młodzi biznesmeni w czasach globalizacji i internetu - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 4 w Skoczowie

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aspiracji młodzieży do aktywnego tworzenia własnych miejsc pracy, zaznajomienie młodzieży z niektórymi sposobami prowadzenia małego biznesu w czasach globalizacji i internetu, poprawę jakości nauczania, wykorzystanie możliwości jakie stwarza rozwój technik informacyjnych i nauk ścisłych (szczególnie matematyczno- ekonomicznych) dla podniesienia poziomu kształcenia i pobudzania aktywności młodzieży, zdobycie wiedzy z zakresu tworzenia nowoczesnych stron internetowych oraz podstaw wiedzy o instrumentach inwestowania na rynku finansowym.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio w projekcie będzie uczestniczyć ok. 25 uczniów klas 2 i 3 gimnazjum.

Opis projektu:

Projekt będzie realizowany dwutorowo. Jedna grupa zostanie zaangażowana w tworzenie nowoczesnej szkolnej witryny internetowej, a szczególnie sklepu internetowego. W sklepie tym będzie promowana i sprzedawana książka, którą szkoła wydała na swoje 100-lecie obchodzone w ubiegłym roku. Dodatkowo sprzedawane będą inne wydawnictwa dotyczące naszego miasta i regionu oraz wyroby sztuki twórców regionalnych. Druga grupa będzie uczestniczyć w cyklu zajęć z zakresu ekonomii, w tym marketingu (ze szczególnym uwzględnieniem marketingu internetowego), reklamy oraz inwestowania na rynkach finansowych. Będą to zajęcia praktyczne (m.in. ćwiczenia z arkuszem Excel, zajęcia w oparciu o portal edukacyjny NBP, inwestowanie wirtualnych pieniędzy na Giełdzie Papierów Wartościowych) wsparte wykładami. Obie grupy razem wyjadana jednodniową wycieczkę do Krakowa, gdzie odwiedzą siedziby portali Interna i Onet oraz wy słuchaj ą wykładu na Akademii Ekonomicznej.
Efektem projektu ma być zdobycie przez gimnazjalistów (8 osób) umiejętności tworzenia nowoczesnych stron internetowych (html + php + flash), zdobycie podstaw wiedzy z ekonomii, poznanie bardziej zaawansowanych narzędzi programu Excel, poznanie lokalnego rynku twórców ludowych. Zdobyta wiedza i umiejętności powinna spowodować to, że z grupy 20 osób większy odsetek niż zwykle (o 30%) zdecyduje się na kontynuowanie nauki w liceach o profilu informatyczno-ekonomicznym i później na studiach o takim profilu. To z kolei powinno zagwarantować tym osobom łatwiejsze zdobycie pracy na rynku nie tylko polskim.
Dotacja zostanie przeznaczona na zakup l stanowiska komputerowego, pokrycie kosztów wyjazdu grupy do Krakowa, pokrycie kosztów wyjazdów do lokalnych twórców ludowych, wykupienie profesjonalnego konta internetowego z wbudowanym oprogramowaniem sklepowym oraz opłatę domeny internetowej, produkcję materiałów reklamowych (w tym opłatę za narzędzia marketingowe w Internecie), honoraria dla prowadzących i wykładowców, zakup literatury specjalistycznej oraz art. biurowych.

Budżet projektu: 10 870 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 4 w Skoczowie

Miejscowość: Skoczów

Ulica, nr domu i lokalu: Mickiewicza 11

Kod pocztowy i Poczta: 43-430 Skoczów

Województwo: śląskie

Powiat: cieszyński

Adres strony internetowej: http://

Bądź jak Bill Gates. Młodzi biznesmeni w czasach globalizacji i internetu

Adama Mickiewicza 14, 43-430 Skoczów, Polska

Więcej