Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie bądź frajer – zrób coś sam! - 2005

Realizowany przez:

Fundacja Czarodziejska Góra w Mniszkowie

Cel:

Celem projektu jest danie nowych umiejętności i doświadczenia grupie młodzieży, która będzie mogła z powodzeniem prowadzić samodzielnie warsztaty papieru czerpanego, papier mache oraz wyrobów z masy solnej dla dzieci i młodzieży uczestników zajęć i obozów prowadzonych przez Fundację Czarodziejska Góra, jak również dla swoich kolegów, rówieśników a także turystów odwiedzających ten teren. Będzie to dla nich wspaniała umiejętność, rozwijająca ich zdolności manualne, kreatywność, wyobraźnię. Bowiem warsztaty łączą ze sobą elementy sztuki, historii, matematyki i chemii. Otwierają uczestników na inne doświadczenia, współpracę z rówieśnikami, z którymi wspólnie będą tworzyć miejsce warsztatowe, a potem wytwarzać rozmaite formy i przedmioty z naturalnych, łatwo dostępnych materiałów. Zdobyte umiejętności będą z powodzeniem wykorzystywać podczas wolnego czasu w zimowe wieczory czy niepogodne popołudnia.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z miejscowości Mniszków.

Opis projektu:

Do programu zaprosimy dzieci, młodzież, ale również dorosłych z gminy Janowice Wielkie, którzy w okresie wakacyjnym wezmą udział w cyklu zajęć, podczas których zapoznają się z podstawami tworzenia papieru czerpanego, wykonywania rzeźb i form z papieru mache oraz masy solnej. Wspólnie również pomogą w utworzeniu pomieszczenia, które będzie miejscem ich spotkań i dalszej działalności twórczej. Na przykładach pokażemy, że takie zajęcia to nie tylko sposób na ciekawe, twórcze spędzanie wolnego czasu, ale również, że w przyszłości radosna twórczość z papieru i soli może stać się dodatkowym źródłem dochodu, szczególnie na terenach odwiedzanych przez turystów. Podczas trwania programu będzie trwał konkurs na najlepsze przedmioty wykonane w trakcie warsztatów, ale oceniane będzie również zaangażowanie uczestników w zajęcia, współpracę z innymi uczestnikami. Nagrodą w konkursie (dla 6 – 7 osób) będzie udział w integracyjnym obozie wspinaczkowym, który Fundacja Czarodziejska Góra organizuje w sierpniu, połączonym z nocnym wyjściem do górskiej chaty. Podczas obozu uczestnicy programu z gminy będą prowadzić zajęcia dla młodzieży niepełnosprawnej. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych narzędzi do utworzenia warsztatu papieru czerpanego, dofinansuje przygotowanie pomieszczenia na kontynuowanie zajęć na terenie Fundacji Czarodziejska Góra, oraz będzie stanowić wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia. Niewielka kwota zostanie przeznaczona na prowadzenie księgowości związanej z projektem.

Budżet projektu: 23 575 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Czarodziejska Góra w Mniszkowie

Miejscowość: Mniszków

Ulica, nr domu i lokalu: Mniszków 31

Kod pocztowy i Poczta: 58-520 Janowiec Wielki

Województwo: dolnośląskie

Powiat: jeleniogórski

Adres strony internetowej: –

Nie bądź frajer – zrób coś sam!

Mniszków 18, 58-520 Mniszków, Polska

Więcej