Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Obywatel w Urzędzie - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach

Cel:

Poprzez projekt chcemy opracować ulotkę informacyjną „Poradnik Obywatela. Co i gdzie załatwiać w urzędach „ która będzie przewodnikiem po urzędach w Krapkowicach , a także nakręcić krótki demonstracyjny film (tyt. roboczy) „Kowalski w Urzędzie’ – film ten przeznaczony będzie dla młodzieży ponadgimnazjalnej i gimnazjalnej na lekcje z wiedzy o społeczeństwie lub godziny do dyspozycji wychowawcy , do filmu będzie dołączony scenariusz jak wykorzystać materiały do prowadzenia zajęć.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Zespołu Szkół w Krapkowicach.

Opis projektu:

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w akcjach z zakresu edukacji obywatelskiej, współpracujemy z urzędami , fundacjami kształcąc przyszłych obywateli. Zawiła sieć urzędów brak dostępu do Internetu i kiepska informacja sprawia mieszkańcom trudności w załatwianiu nawet drobnych spraw urzędowych. Młodzież informacje uzyskuje tylko na lekcjach z wiedzy o społeczeństwie i sama też nie zawsze może sobie poradzić w konkretnych sprawach. Do opracowania ulotek i filmu młodzież będzie chodziła na spotkania do poszczególnych urzędów i zbierała materiały potrzebne do realizacji tego przedsięwzięcia. Ściany szkolne staną się tablicami informacyjnymi o postępach w projekcie. Projektowanie ulotek i obróbka filmu będą odbywały się w szkole pod nadzorem nauczycieli informatyków. O akcji środowisko lokalne poinformujemy za pomocą lokalnych mediów , w urzędach uczestnicy stworzą tablice informacyjne akcji , tam też będą dostępne ulotki . Po przygotowaniu materiałów na rynku w Krapkowicach zorganizujemy akcję rozdawania ulotek połączoną z akcją informacyjną. Chcemy aby ta ulotka , jak telefony do swoich przyjaciół i znajomych, znalazła się w wielu domach np. na tablicy korkowej czy lodówce żeby stała się swego rodzaju przewodnikiem dla każdego mieszkańca Krapkowic i okolic. Dotacja wykorzystana będzie całkowicie na bezpośrednią realizację projektu czyli projekt i druk ulotki , powielenie filmu edukacyjnego , druk scenariusza itd. Wszystkie związane z projektem prace odbędą się po lekcjach.

Budżet projektu: 4 664 zł

Dotacja: 3 200 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach

Miejscowość: Krapkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Ks. Franciszka Duszy 7

Kod pocztowy i Poczta: 47-303 Krapkowice

Województwo: opolskie

Powiat: krapkowicki

Adres strony internetowej: –

Obywatel w Urzędzie

Księdza Franciszka Duszy 6, 47-300 Krapkowice, Polska

Więcej