Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Śladami Pitagorasa – poprzez zabawę do wiedzy - 2007

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim

Cel:

Projekt ma na celu aktywizację młodzieży w procesie nauczania matematyki oraz popularyzację tej nauki w środowisku. Wędrówki po matematycznym świecie, które odbędą uczniowie z opiekunami podczas zajęć, pozwolą im zetknąć się z wieloma ciekawymi kwestiami. Poznają magiczne kwadraty, spostrzegą świat z matematycznej perspektywy. Gry edukacyjne pobudzą ich wyobraźnię, dostarczą rozrywki i zaciekawią.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu są uczniowie w wieku 13-16 lat chodzący do Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jedynym kryterium udzialu w projekcie będzie deklaracja systematycznego uczęszczania na zajęcia. Dojadą na zajęcia autobusami szkolnymi lub środkami własnymi.

Opis projektu:

Projekt ma na celu popularyzację matematyki oraz poszerzenie wiedzy młodzieży z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Matematyka nie musi być nudna i niezrozumiała. Każdy uczestnik na warsztatach prowadzonych cyklicznie dwa razy w miesiącu, prowadzi przygotowany pod kierunkiem opiekuna projekt dotyczący różnych dziedzin matematyki. Sposób prowadzonej przez uczniów autoprezentacji odbywa się z wykorzystaniem dostępnych środków technologii informacyjnej. Młodzież zajmuje się systemami numerycznymi, kryptologią, matematyką na co dzień (ekonomia, banki, wybory, gry losowe), zjawiskami matematycznymi w przyrodzie (fraktale), prawdopodobieństwem, światem wg Eschera, nawigacją. Zajęcia to ciągły trening półkul mózgowych. Prowadzone są turnieje w grach typu: samotnik, mankala, sudoku, szachy. Młodzież tworzy witraże z zastosowaniem przekształceń matematycznych, przygotowuje przedstawienie o Pitagorasie. Uczniowie poznają zasady nieznanych, a ciekawych gier logicznych oraz organizują Otwarty Turniej w Grach Logicznych dla mieszkańców gminy.

Budżet projektu: 9 880,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejscowość: Nowogród Bobrzański

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 41

Kod pocztowy i Poczta: 66-010 Nowogród Bobrzański

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: –

Śladami Pitagorasa – poprzez zabawę do wiedzy

Kościuszki 32, 66-010 Nowogród Bobrzański, Polska

Więcej