Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kraina Róż - 2005

Realizowany przez:

Grupa nieformalna ze wsi Różanka w Różance

Cel:

W Różance od wielu lat prawie nic się nie dzieje. Młodzież uczy się w szkołach w innych miejscowościach – u nas nie ma szkoły. Wymyśliliśmy projekt „Kraina Róż’, aby to zmienić. Chcemy uaktywnić młodszych i starszych mieszkańców naszej małej, górskiej wsi. Podczas wspólnej pracy poznamy się lepiej. Ze źródeł historycznych wiemy ,że przed II wojną światową nasz teren nazywano KRAINĄ RÓŻ, bo we wszystkich ogródkach, przy drodze, na stokach dolin – dosłownie wszędzie – rosły różne gatunki róż. Dzisiaj tych roślin nie ma w Różance prawie wcale. Chcemy przywrócić Różance jej kwiatową tradycję

Odbiorcy projektu:

Młodzież ze wsi Różanka

Opis projektu:

Podczas realizacji projektu „Kraina Róż’ nauczymy się od fachowców (ogrodników) sadzenia i pielęgnacji róż, dzięki wizytom i wykładom pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego dowiemy się bardzo dużo o różach i tym, co jest potrzebne, by szybko i dorodnie rosły w górach. Z drągów otrzymanych od nadleśnictwa latem zbijemy kilkanaście rusztowań, podtrzymujących pnące róże. Chcemy między innymi, aby przy każdym wjeździe do Różanki stała drewniana brama obrośnięta pnącymi różami.
W sierpniu planujemy zorganizowanie „Pierwszego Festiwalu Róż’, na który zaprosimy ogrodników i działkowców z całej Ziemi Kłodzkiej. Jesienią zakupimy i posadzimy w Różance tysiąc krzaków różnych gatunków róż. Zabezpieczymy je na zimę. Założymy stronę Internetową o Różance, na której także będziemy umieszczali informacje o historii naszej wsi, o różach i o naszych działaniach. To będzie finał tego projektu, ale nie koniec naszej pracy, bowiem jako grupa chcemy pielęgnować róże i uczyć pielęgnacji innych mieszkańców naszej wsi. Chcemy też zachęcać do sadzenia róż i dbania o nie naszych młodszych kolegów, aby z roku na rok przybywało tych roślin na naszym terenie i aby o naszej miejscowości wszędzie mówiono, że to Wieś Róż.

Budżet projektu: 16 100 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna ze wsi Różanka w Różance

Miejscowość: Różanka

Ulica, nr domu i lokalu: Różanka 15

Kod pocztowy i Poczta: 57-530 Międzylesie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

Kraina Róż

Różanka 57, 57-530, Polska

Więcej