Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Lubomierz – mój dom, moja przyszłość - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Hieronima Wietora w Lubomierzu

Cel:

Celem projektu jest stworzenie możliwości dla przyszłych absolwentów gimnazjum – przede wszystkim wywodzących się z rodzin zagrożonych społecznie – wyboru zawodu i swojej drogi życiowej z uwzględnieniem walorów turystycznych środowiska i miejsca zamieszkania. Różnego rodzaju przedsięwzięcia w ramach projektu mają doprowadzić do przekonania, że tutaj, w popegeerowskiej gminie Lubomierz o wysokim bezrobociu i biedzie, można zaplanować swoją przyszłość, mimo złych przykładów ze swojego otoczenia. Agroturystyka jest tego najlepszym przykładem.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą uczniowie klas trzecich Gimnazjum, zwłaszcza pochodzący z rodzin zagrożonych społecznie.

Opis projektu:

Organizacja zajęć metodami aktywnymi da uczniom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyszłymi – planowanymi obszarami aktywności zawodowej. Projektodawcy zakładają, że po zakończeniu realizacji przyjętych działań uczniowie podejmą starania o przyjęcie do szkół, których ukończenie pozwoli im podjąć pracę w szeroko pojętej agroturystyce i innych związanych z nią dziedzinach na terenie gminy Lubomierz i sąsiednich gmin. Środki dotacji zostaną przeznaczone na organizację zajęć terenowych, ćwiczenia doskonalące, zajęcia szkoleniowe, wyjazdy do zakładów zajmujących się agroturystyką i szkół o profilach agroturystycznych, gastronomicznych i ekonomicznych. Efektem końcowym projektu, a jednocześnie początkiem dalszych działań w tym zakresie będzie uruchomienie Gminnego Klubu Promocji Zawodowej jako organizacji możliwej do uruchomienia w tym środowisku.

Budżet projektu: 15 500 zł zł

Dotacja: 9 000 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Hieronima Wietora w Lubomierzu

Miejscowość: Lubomierz

Ulica, nr domu i lokalu: Chopina 9

Kod pocztowy i Poczta: 59-623 Lubomierz

Województwo: dolnośląskie

Powiat: lwówecki

Adres strony internetowej: http://www.gmlubomierz.republika.pl/

Lubomierz – mój dom, moja przyszłość

plac Wolności 35, 59-623 Lubomierz, Polska

Więcej