Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wrocław bliżej nas - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół Specjalnych w Wołowie

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych i twórczych młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu lekkim poprzez przybliżenie im stolicy Dolnego Śląska (zabytki, ośrodki kulturalne), kształtowanie umiejętności radzenia sobie w dużym mieście oraz prezentacji własnych osiągnięć za pomocą nowoczesnych pomocy dydaktycznych i programów komputerowych.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestniczyć będzie młodzież Gimnazjum Specjalnego upośledzona umysłowo w stopniu lekkim w większości pochodząca z rejonów wiejskich powiatu wołowskiego.

Opis projektu:

Projekt przewiduje zajęcia warsztatowe z młodzieżą z zakresu: przygotowania materiałów na temat Wrocławia – korzystanie z różnych źródeł informacji ( książki, czasopisma, Internet), organizowanie wycieczek, które pozwolą na poszerzenie wiedzy z zakresu edukacji regionalnej – poznanie zabytków, zdobycie praktycznych umiejętności – dojazd do Wrocławia (PKP.PKS), poruszanie się środkami komunikacji miejskiej, posługiwanie się planem miasta, korzystanie z ośrodków kulturalnych (kino), z centrów handlowych.
W trakcie realizacji projektu uczestnicy przygotują makietę ścienną miasta Wrocławia z zaznaczeniem ważnych miejsc, ulic, zabytków itp., opracują korzystając z komputera pierwszą gazetkę tematyczną „Wrocław bliżej nas

Budżet projektu: 30 382 zł zł

Dotacja: 15 000 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Specjalnych w Wołowie

Miejscowość: Wołów

Ulica, nr domu i lokalu: Inwalidów Wojennych 10

Kod pocztowy i Poczta: 56-100 Wołów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wołowski

Adres strony internetowej: –

Wrocław bliżej nas

Inwalidów Wojennych 10, 56-100 Wołów, Polska

Więcej