Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Alchemicy XXI wieku – jak zamienić wiedzę w sukces - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Żychlinie – Koło fizyczne (grupa obserwatorów zjawisk astronomicznych), Żychlin

Cel:

Celem naszego projektu jest zainteresowanie uczniów przedmiotami przyrodniczymi, zwłaszcza chemią. Chcemy pokazać, że „chemia leczy, żywi, ubiera, broni”, ale niewłaściwie wykorzystana może stanowić zagrożenie. Pragniemy lepiej przygotować uczniów do egzaminów zewnętrznych, zachęcić do studiów na kierunkach przyrodniczych. Rozwijać dociekliwość i kreatywność.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w przedziale wiekowym 14 – 19 lat, interesującej się naukami przyrodniczymi, przede wszystkim chemią.Większość odbiorców projektu mieszka w Żychlinie i okolicach.

Opis projektu:

Chemia kojarzy się źle. Chcemy to zmienić! Chcemy pokazać korzyści płynące z chemii, oraz uświadomić społeczności regionalnej i uczniowskiej, że tylko jej złe wykorzystanie może stanowić zagrożenie. Mamy mnóstwo pomysłów, których realizację ograniczają możliwości techniczne. Wyjazdy szkoleniowe do laboratoriów w zakładach przemysłowych oraz instytutach chemii na wyższych uczelniach pozwalają dowiedzieć się o chemii jak najwięcej, również od strony praktycznej. Potrzebne nam dygestorium, do bezpiecznego wykonywania doświadczeń, a uzyskanymi wynikami eksperymentów dzielimy się z mieszkańcami naszego miasteczka oraz z młodszymi kolegami, którzy może o chemii niewiele wiedzą. Nasze działania prowadzimy tak, abyśmy byli jak najbardziej aktywni, byśmy mogli połączyć samodzielność z kreatywnością, pasją i oryginalnością. Zadania projektu są realizowane głównie przez grupę 25-30 licealistów, ale poprzez konkursy, prezentacje, pokazy i wystawy angażujemy większą liczbę osób. „Źródłem wszelkiego życia jest chemia”- powiedział św. Augustyn. Właśnie to udowadniamy, a także fakt, że dzięki wiedzy i pasji można osiągać sukcesy. Również małomiasteczkowa młodzież może konkurować z rówieśnikami z wielkich miast i stać się kimś ważnym, kimś wielkim. Jesteśmy przekonani, że wszystkie działania sprawią, iż łatwiej będzie nam zdać maturę, dostać się na dobre studia, że naprawdę odkryjemy metodę przekształcenia wiedzy w sukces. My, uczniowie liceum, chcemy stać się alchemikami XXI wieku!!!

Budżet projektu: 22 036,00 zł

Dotacja: 6 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół w Żychlinie – Koło fizyczne (grupa obserwatorów zjawisk astronomicznych), Żychlin

Miejscowość: Żychlin

Ulica, nr domu i lokalu: Narutowicza 88

Kod pocztowy i Poczta: 99-320 Żychlin

Województwo: łódzkie

Powiat: kutnowski

Adres strony internetowej: –

Alchemicy XXI wieku – jak zamienić wiedzę w sukces

Narutowicza 72, 99-320 Żychlin, Polska

Więcej