Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teatralny pomysł na życie - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim

Cel:

Wychowanie „przez teatr i do teatru

Odbiorcy projektu:

Program kierujemy do młodzieży z Gminy Radomyśl Wielki i uczniów naszego gimnazjum, których dostęp do kultury i sztuki jest ograniczony ze wzglądu na środowisko ( duży wskaźnik bezrobocia, tereny typowo rolnicze), zaniedbania kulturowe i nawyki obyczajowe.

Opis projektu:

Przedsięwzięcie będzie prowadzone długoterminowo i obejmie: warsztaty tetralne, prowadzone przez aktora 1 raz w miesiącu , zajęcia zespołu teatralnego Rekwizyt – 2 razy w tygodniu, prowadzone przez twórców projektu, happening, konkursy, wystawy, wyjazdy do teatru, zbieranie informacji o twórcach teatru i filmu z naszego regionu( T. Łomnicki, L. Wosiewicz) i współpracę z lokalnymi i regionalnymi plecówkami kulturalnymi.
Efektem projektu będzie zaangażowanie młodzieży w niekonwencjonalne formy pracy, zagospodarowanie jej czasu wolnego, zmobilizowanie do aktywności i samodzielności twórczej.
Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia będzie zorganizowanie Powiatowego Przeglądu Teatrów im. Tadeusza Łomnickiego, który zapoczątkuje coroczne zmagania grup teatralnych z całego powiatu. Realizatorzy mają nadzieję, że młodzież uczestnicząca w projekcie nabędzie umiejętności aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym , a wyżej opisane działania będą kontynuowane i wpłyną na podejmowanie decyzji o dalszym rozwoju osobowym i zawodowym.
Dotacja zostanie przeznaczona na środki niezbędne do realizacji projektu np. zorganizowanie sceny teatralnej , warsztaty, konkursy, wyjazdy, imprezy towarzyszące.

Budżet projektu: 26 000 zł zł

Dotacja: 18 000 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim

Miejscowość: Radomyśl Wielki

Ulica, nr domu i lokalu: Klonowa 2

Kod pocztowy i Poczta: 39-310 Radomyśl Wielki

Województwo: podkarpackie

Powiat: mielecki

Adres strony internetowej: http://www.gimrad.webd.pl/

Teatralny pomysł na życie

Klonowa 19, 39-310 Radomyśl Wielki, Polska

Więcej