Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mieszkać na wsi – to nie znaczy mieć mniej szans - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ekologiczne Dla Ziemi w Bratniku

Cel:

Nauka robienia i gry na bębnach.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży wiejskiej, szczególnie do dwóch zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem grup młodzieżowych: starszej młodzieży (powyżej 18 lat) z grupy Performance Fireshow Antares i młodszej grupy (14-18 lat) z grupy Dreamteam Bratnik.

Opis projektu:

Pierwsza grupa spotykająca się ze sobą od dawna zwróciła się do nas o zorganizowanie warsztatów nauki robienia i nauki gry na bębnach. Robiąc fire show, czyli kręcenie ogniami brakuje im instrumentów, które byłyby doskonałym uzupełnieniem ich działań. Czym innym jednak jest zakup instrumentu (większości z nich na to nie stać), czym innym własnoręczne jego wykonanie i nauka gry na zrobionym przez siebie bębnie. Dlatego zwrócili się do nas, gdyż w naszej organizacji jest instruktor posiadający takie umiejętności i prowadzący zajęcia w różnych częściach Polski. W ramach projektu moglibyśmy zorganizować w ciągu trzech miesięcy 18 całodniowych spotkań (stąd pozycja w budżecie wyżywienie), w trakcie których każda z 10 osób wykonałaby od początku do końca samodzielnie bęben (oczywiście pod okiem instruktora). Na te zajęcia przewidujemy miesiące letnio- jesienne od sierpnia do października. Warsztaty mogłyby się odbywać na terenie jednego z gospodarstw, gdzie do dyspozycji młodzieży będzie stodoła i duże indiańskie tipi ( w razie deszczu).
W listopadzie odbyłyby się warsztaty nauki gry na bębnach (już na swoich), na które chcielibyśmy zaprosić kilka niepełnosprawnych osób z naszej okolicy i rozpocząć współpracę z nimi. Po warsztatach nauki gry zorganizujemy w Domu Kultury wspólny występ „Ogień, bęben, muzyka

Budżet projektu: 21 738 zł zł

Dotacja: 16 100 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ekologiczne Dla Ziemi w Bratniku

Miejscowość: Bratnik

Ulica, nr domu i lokalu: Bratnik 5

Kod pocztowy i Poczta: 21-132 Kamionka

Województwo: lubelskie

Powiat: lubartowski

Adres strony internetowej: http://www.las.most.org.pl/dlaziemi

Mieszkać na wsi – to nie znaczy mieć mniej szans

Stare Pole 8, 21-132 Kamionka, Polska

Więcej