Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jesteś, potrafisz, zaistniejesz! - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Suchym Dębie

Cel:

Powyższy projekt ma na celu powołanie do życia warsztatów teatralnych (szkolnego koła teatralnego), które będzie się mieściło na terenie Gimnazjum w Suchym Dębie

Odbiorcy projektu:

50 gimnazjalistów

Opis projektu:

Pierwszym etapem działalności będzie stworzenie parady ulicznej poprzedzonej 3 – dniowymi warsztatami rzemieślniczymi, podczas których uczniowie ze szkolnych kół Caritas oraz uczestnicy WTZ Caritas Krzywe Koło nie tylko zapoznają się z technikami rzemiosła ręcznego takiego jak wikliniarstwo, ceramika, zajęcia teatralne, papieroplastyka, plastyka – malarstwo plenerowe, ale także wykonają potrzebne elementy scenografii niezbędne do zrealizowania parady. Owe przedsięwzięcie ma nie tylko stanowić formę aktywizacji dzieci i młodzieży z terenu Gminy Suchy Dąb, ale także umożliwić nabycie nowych umiejętności, które mogą wykorzystać w swoim życiu, zważywszy na fakt, iż materiały, na których bazujemy, występują na naszym terenie. Ponadto przedsięwzięcie to ma na celu pobudzenie potencjału twórczego, zwiększenie wiary we własną wartość i przydatność społeczną, a także ma uwrażliwić na sztukę zarówno osoby zaangażowane w owe działanie w sposób bezpośredni jak i dostarczyć niezapomnianych wrażeń osobom pośrednio uczestniczącym (potencjalnym widzom) z różnych wsi Gminy Suchy Dąb. Docelowo owa parad będzie pokazywana w okolicznych wsiach. Dotacja przeznaczona będzie na zorganizowanie warsztatów, zakup materiałów papierniczych, gliny, wikliny inne, oraz na koszty związane z organizacją parady ulicznej, a także wynajęcie bazy szkoleniowej na terenie ośrodka szkoleniowo kolonijnego Warzenko.

Budżet projektu: 26 700 zł zł

Dotacja: 14 000 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Suchym Dębie

Miejscowość: Suchy Dąb

Ulica, nr domu i lokalu: Sportowa 11

Kod pocztowy i Poczta: 83-022 Suchy Dąb

Województwo: pomorskie

Powiat: gdański

Adres strony internetowej: –

Jesteś, potrafisz, zaistniejesz!

Gdańska 31, 83-022 Suchy Dąb, Polska

Więcej