Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasze korzenie – naszą dumą - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim

Cel:

W trakcie realizacji poprzedniego projektu – Gimnazjalnego Klubu Poszukiwaczy Skarbów Ziemi Lwóweckiej stwierdziliśmy, że uczestnicy pochodzący z terenów wiejskich mają pewne problemy z wykonywaniem zadań – nie są w pełni przygotowani do pracy z komputerem, nie mają łatwego dostępu do aparatów cyfrowych, ni potrafią odpowiednio gromadzić i przetwarzać informacji itd. Ogromną trudność sprawiało im również uczestnictwo w zaplanowanych zajęciach – nie zawsze mogli na nie dojechać, zwłaszcza gdy była zła pogoda (ich podstawowym środkiem lokomocji jest rower). Okazało się również, że nie są dumni ze swojej „małej ojczyzny

Odbiorcy projektu:

Dzieci i młodzież z 28 wsi gminy Lwówek Śląski.

Opis projektu:

W naszej gminie jest jedno miasto oraz 28 wsi. Uczniowie z tego rozległego terenu są dowożeni do naszego, jedynego Gimnazjum (860 uczniów). Przygotowany projekt zakłada podział gminy na osie komunikacyjne (w celu minimalizacji kosztów i łatwiejszej organizacji) i powiązanie ze Szkołami Podstawowymi w poszczególnych miejscowościach. Mamy zamiar go kontynuować już w ramach stowarzyszenia. Zamierzamy objąć działaniami uczniów ostatnich klas Szkoły Podstawowej (przyszłych gimnazjalistów) oraz uczniów Gimnazjum (kl. I-III) z następujących miejscowości: Brunów, Żerkowice, Skałę, Gaszów, Chmielno, Zbylutów, Skorzynice. Uzyskana dotacja zostanie przeznaczona przede wszystkim na organizację szkoleń i warsztatów, dowóz uczestników, wydanie publikacji i zakup jednego aparatu cyfrowego.

Budżet projektu: 17 140 zł zł

Dotacja: 11 000 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim

Miejscowość: Lwówek Śląski

Ulica, nr domu i lokalu: Jana Pawła II 35

Kod pocztowy i Poczta: 59-600 Lwówek Śląski

Województwo: dolnośląskie

Powiat: lwówecki

Adres strony internetowej: http://szkolnictwo.pl/index.php?id=PB0829

Nasze korzenie – naszą dumą

Gryfowska 25A, 59-600 Lwówek Śląski, Polska

Więcej