Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

E-szachowa szansa - 2007

Realizowany przez:

Razem – grupa młodzieży w Chociszewie

Cel:

Pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu, przełamanie stereotypu, że młodzież nic nie robi; ukształtowanie wśród młodzieży aktywnych postaw i umiejętność podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego; rozwijanie zdolności logicznego myślenia i obsługi sprzętu komputerowego (obsługi internetu). Pokonywanie barier zamieszkania na wsi.

Odbiorcy projektu:

Grupa odbiorców to młodzież w wieku 13 – 19 lat mieszkająca w miejscowości Chociszewo, Lutol Suchy i Brójce, ucząca się w Gimnazjum w Brójcach oraz w szkole średniej w Rogozińcu i Zbąszynku. Grupa RAZEM już istnieje, ale po rozpoczęciu i prezentacji projektu planujemy włączyć do niej wszystkie chętne osoby. Do tej pory młodzież spoza Chociszewa dowozili rodzice.

Opis projektu:

Młodzież z terenów wiejskich, bardzo często nie ma możliwości racjonalnego zagospodarowania wolnego czasu po lekcjach. Dlatego nuda jest zazwyczaj jedynym i nieodłącznym ich przyjacielem. W związku z tym proponujemy lekarstwo, którym będzie niestandardowa nauka i aktywizacja. Chcemy to osiągnąć poprzez skoncentrowanie się na 'nauce’ gry w szachy. Grupę RAZEM stanowi młodzież mieszkająca w Chociszewie, Brójcach i Lutolu Suchym uczniowie i absolwenci Gimnazjum w Brójcach. Łączy nas jedno – pasja nauki i chęć zrobienia czegoś dla naszych kolegów i koleżanek. Mamy od 13 do 19 lat. Chcąc samemu się uczyć, pożytecznie spędzać wolny czas, a jednocześnie zachęcić innych, postanowiliśmy uczyć gry w szachy. Ta nauka polega na klasycznym poznawaniu zasad gry i poprzez organizowanie pokazów czy turniejów, włącza i zachęca do projektu grupę naszych rówieśników. Gra w szachy staje się polem nauki poznawania siebie, przezwyciężania trudności, ponoszenia odpowiedzialności za własne czyny, logicznego myślenia i pozwola na pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu. Zdobycie tych umiejętności ułatwia nam naukę w szkole i start w dorosłe życie. Organizujemy klasyczne turnieje szachowe w naszej miejscowości, jak i w innych na terenie gminy Trzciel. Wykorzystując komputer po wcześniejszym projekcie, prowadzimy rozgrywki się poprzez internet, z kolegami w Polsce i w Europie. Organizujemy też warsztaty komputerowe.

Budżet projektu: 10 650,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Razem – grupa młodzieży w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

E-szachowa szansa

Chociszewo 8, 66-304, Polska

Więcej