Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teraz przedmiony ścisłe - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą

Cel:

Celem nadrzędnym projektu jest pobudzenie aktywności młodzieży poprzez wykorzystanie możliwości, jakie dla podniesienia poziomu kształcenia stwarza rozwój technik informacyjnych i nauk ścisłych. Chcemy umożliwić młodzieży, która interesuje się naukami ścisłymi, by mogła rozwijać swe zainteresowania.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Zespołu Szkół, bezpośrednio 40 osób

Opis projektu:

Zorganizowane zostaną zajęcia, których celem będzie przygotowanie do pracy na rzecz rówieśników. Młodzież w ramach zajęć Akademii Nadwiślańskiej przeprowadzi: warsztaty komputerowe dotyczące korzystania z Internetu ( m.in. dla mieszkańców Solca), zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ścisłych dla kolegów, cykl konkursów matematycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, monitoring fenologiczny, badanie czystości rzeki Wisły w Solcu- cykl pomiarów zakończony raportem, obserwacje ornitologiczne, pomiar opadów atmosferycznych, rajdy rowerowe połączone z obserwacją żółwia błotnego i bobrów.
Pozostałą młodzież naszej szkoły chcemy zachęcić do nauki i polubienia w/w nauk. Będziemy popularyzować nauki ścisłe poprzez organizację cyklu wyjazdów młodzieży na wyższe uczelnie do Warszawy, Lublina , Kielc i Radomia. Młodzież będzie uczestniczyć w ciekawych wykładach i pokazach. Podczas każdej z wycieczek będą zwiedzać uczelnię, a w szczególności laboratoria, sale wykładowe, biblioteki. Po każdej wycieczce powstanie krótka prezentacja multimedialna. Nasze działania mają również na celu pokazanie młodzieży uczelni i swobodne poruszanie się po niej. W szkole zorganizujemy konkursy: na prezentację multimedialną i album, o tematyce związanej z naukami ścisłymi. Projekt zakłada powstanie organizacji młodzieżowej, która będzie kontynuować działania na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży. Organizację utworzą uczestnicy zajęć Akademii Nadwiślańskiej, którzy w następnym roku zorganizują podobne działania dla młodszej młodzieży. Odbędzie się również impreza „Teraz Nauki Ścisłe

Budżet projektu: 14 600 zł zł

Dotacja: 11 700 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą

Miejscowość: Solec nad Wisłą

Ulica, nr domu i lokalu: Łoteckiego 24

Kod pocztowy i Poczta: 27-320 Solec nad Wisłą

Województwo: mazowieckie

Powiat: lipski

Adres strony internetowej: http://zspsolec.webpark.pl/indexg.html

Teraz przedmiony ścisłe

Tadeusza Kościuszki 22, 86-050 Solec Kujawski, Polska

Więcej