Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Słowa ulatują a pismo zostaje. Warsztaty literacko-dziennikarskie - 2007

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Wielgie w Wielgiach

Cel:

Pobudzanie pasji, rozwijanie zainteresowań. Kształtowanie aktywnych postaw młodzieży, tworzenie możliwości rozwijania aspiracji, zdobywanie pewności, wiary we własne siły. Rozwój i wskazywanie ukrytych talentów, uświadomienie uczestnikom, że potrafią więcej niż im się wydaje. Podnoszenie umiejętności społecznych młodych ludzi. Wzbogacanie czynnego, biernego słownictwa. Wzrost zainteresowań czytelniczych.

Odbiorcy projektu:

Wiek 13-16 lat. Rekrutacja: akcja plakatowania i ogłoszeń oraz podczas apeli szkolnych, godzin do dyspozycji wychowawcy oraz poprzez indywidualne rozmowy w bibliotece. Wszyscy chętni wypełnią ankietę a o zakwalifikowaniu do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Uczestnikami projektu będzie młodzież z terenu Gminy Wielgie. Dojazd: pieszo, rower, z dalszych miejscowości komunikacja publiczna.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozbudzanie pasji młodzieży poprzez jej uczestnictwo w warsztatach literacko-dziennikarskich. Zajęcia te są alternatywą dla spędzenia wolnego czasu przed telewizorem. W trakcie trwania projektu młodzież uczy się tajników i sposobów pisania i redagowania tekstów, przelewania myśli na papier.Wydają gazetkę oraz piszą wiersz lub opowiadanie na konkurs. W ramach tej nauki spotkają się z nauczycielem polonistą, nauczycielem informatykiem, profesjonalnymi dziennikarzami, regionalnymi literatami. Odwiedzają również Regionalny Ośrodek Telewizyjny w Bydgoszczy i redakcję lokalnej gazety. Uczą się korzystać z komputera (posty na stronie internetowej, założenie maila), poznają tajniki fotografii cyfrowej. W czasie trwania projektu ukazują się dwa numery gazetki zredagowane przez uczestników warsztatów, antologia utworów, wystawa fotografii. Artykuły zamieszczone w gazetce są ilustrowane samodzielnie wykonanymi fotografiami. Uczestnikami projektu jest młodzież pochodząca z różnych miejscowości Gminy Wielgie. Spotkania uczestników projektu odbywają się 2 razy w tygodniu.

Budżet projektu: 8 639,00 zł

Dotacja: 5 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Wielgie w Wielgiach

Miejscowość: Wielgie

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 5

Kod pocztowy i Poczta: 87-603 Wielgie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: lipnowski

Adres strony internetowej: –

Słowa ulatują a pismo zostaje. Warsztaty literacko-dziennikarskie

Włocławska 1, 87-603 Wielgie, Polska

Więcej