Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mieszkańcy Niechorza – wczoraj i dziś - 2007

Realizowany przez:

Grupa Odnowy Wsi Niechorz GOWN w Niechorzu

Cel:

Poznanie historii życia najstarszych mieszkańców wsi . Młodzież chciałaby wiedzieć jak toczyły się losy ich najbliższych oraz sąsiadów. Poznanie nowych technologii: zaznajomienie się z obsługą aparatu cyfrowego, poznanie funkcji dyktafonu. Zdobycie wiedzy o historii regionu oraz umiejętności przeprowadzania wywiadów.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami jest młodzież w przedziale wieku 13-19 lat. Rekrutacja odbędzie się na spotkaniu w świetlicy wiejskiej oraz metodą 'poczty pantoflowej’ czyli jeden przekaże informację drugiemu. Jest to młodzież z osiedla mieszkaniowego w Niechorzu oraz z oddalonych gospodarstw wiejskich. Dzieci z osiedla mają do świetlicy blisko, ok. 300 m, natomiast pozostałych chętnych dowiezie sołtys wsi.

Opis projektu:

Celem projektu jest poznanie historii życia naszych najstarszych mieszkańców. Uczestnikami projektu jest młodzież, która w dwuosobowych grupach odwieda naszych nestorów i przeprowadza z nimi wywiady, używając do tego celu zakupionych z dotacji: dyktafonu i aparatu fotograficznego. Sztuki fotografii młodzi uczą się na warsztatach, które odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny, przez dwa miesiace. Warsztaty prowadzi osoba z GOWN, która uczęszcza od 2 lat na kółko fotograficzne. Obsługi dyktafonu i umiejętności przeprowadzania wywiadów uczą się na warsztatach prowadzonych przez nauczycielkę. Młodzież zbiera również od mieszkańców stare fotografie, pokazujące dawne życie naszej wsi. Po powiększeniu ich za pomocą zakupionego z dotacji urządzenia wielofunkcyjnego, młodzież przygotowuje w świetlicy wiejskiej wystawę. Urządzenie wielofunkcyjne umożliwia nam przygotowanie broszury oraz wykonanie kopii, które rozdawane są na festynie. Wszystkie działania służą integracji młodzych ludzi, z tymi którzy, jak sami mówią 'są już u kresu drogi’. We wsi mieszka wiele osób, które przybyły z różnych stron Polski, ich historie różnią się między sobą i są interesujące dla beneficjentów projektu. częściowo warsztaty.

Budżet projektu: 8 467,00 zł

Dotacja: 6 600,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Odnowy Wsi Niechorz GOWN w Niechorzu

Miejscowość: Niechorz

Ulica, nr domu i lokalu: Niechorz 24

Kod pocztowy i Poczta: 89-400 Sępólno Krajeńskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: –

Mieszkańcy Niechorza – wczoraj i dziś

Niechorz 7, 89-400, Polska

Więcej