Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

I Ty możesz zostać Einsteinem! - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Sprawiedliwość Pokój i Integralność Stworzenia, Góra Św. Anny

Cel:

Projekt: I Ty możesz zostać Einsteinem! To próba zainteresowania młodzieży 6 gimnazjów regionu trzebnickiego podnoszeniem wiedzy z przedmiotów przyrodniczych za pomocą atrakcyjnych, kreatorskich i aktywnych metod pracy.

Odbiorcy projektu:

Młodzież regionu trzebnickiego – bezpośrednio 90 osób.

Opis projektu:

Od wielu lat obserwujemy niechęć uczniów – szczególnie gimnazjalistów – do zgłębiania wiedzy z przedmiotów przyrodniczych, takich jak: fizyka, chemia, matematyka, biologia, geografia. Szkoły znajdujące się w małych miejscowościach nie mają szans na uzyskanie pomocy ze strony uczelni wyższych.
Projekt zostanie zrealizowany poprzez założenie w gimnazjach Klubów Młodego Odkrywcy, stworzenie w szkołach, w ramach projektu, możliwości systematycznego przeprowadzania przez młodzież eksperymentów, badań, obserwacji, doświadczeń,, zorganizowanie wyjazdowych warsztatów naukowych, włączenie młodzieży w praktyczne zadania o charakterze interdyscyplinarnym, np. zaprojektowanie i zbudowanie ścieżki dydaktycznej, prowadzenie monitoringu wód powierzchniowych i podziemnych, współorganizacja przez młodzież Święta Nauk Przyrodniczych a także przeprowadzenie wśród wszystkich uczniów szkół konkursu na najciekawszy eksperyment.

Budżet projektu: 33 300 zł zł

Dotacja: 18 000 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Sprawiedliwość Pokój i Integralność Stworzenia, Góra Św. Anny

Miejscowość: Góra św. Anny

Ulica, nr domu i lokalu: Jana Pawła II 7

Kod pocztowy i Poczta: 47-154 Góra św. Anny

Województwo: opolskie

Powiat: strzelecki

Adres strony internetowej: –

I Ty możesz zostać Einsteinem!

Klasztorna 3, 47-154 Góra Świętej Anny, Polska

Więcej