Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ptakom podobni - 2005

Realizowany przez:

Dom Kultury w Dubience

Cel:

1. Uaktywnić części środowiska młodzieży Gminy Dubienka;
2. Wyzwolić potencjał intelektualny młodzieży;
3. Wskazać kierunki i możliwości samodzielnej i efektywnej pracy w środowisku;
4. Zbudować podstawy poczucia własnej wartości u młodych, często zagubionych ludzi;
5. Poprzez zakres tematyki i efekty realizowanych zadań, ukazać możliwości i perspektywy efektywnej pracy w przyszłości

Odbiorcy projektu:

Młodzież ze wsi Dubienka

Opis projektu:

Środowisku młodzieży, do którego adresowany jest projekt, dobrze znanemu projektodawcom z racji wykonywanego przez nas zawodu nauczyciela, potrzebny jest czynnik mobilizujący do działania, bodziec kierunkowy, posiadający walor perspektywiczny. Opracowując nasz projekt zajęć praktycznych dla młodzieży gimnazjalnej, staraliśmy się, aby jego założenia spełniały ten warunek. Wychodząc z propozycją czynnego zaangażowania się w dość egzotyczne (dla naszych adresatów projektu) dziedziny, jak modelarstwo czy ornitologia, mamy nadzieję, że zainteresujemy nimi młodzież, a w trakcie realizacji projektu – propozycji zagospodarowania wolnego czasu – uda nam się zrealizować cele nadrzędne.

Nazwa programu nawiązuje do powinowactwa między modelarstwem (namiastką lotnictwa), a domeną ptaków. Bardzo bezpośrednia analogia wynika również ze zwyczajowego porównywania ludzkich peregrynacji – zarówno w wymiarze przestrzennym jak i intelektualnym – do wędrówek ptaków. Ale tak, jak ukryte, nadrzędne cele projektu, przypisanie uczestnikom – bohaterom projektu – miana Ptaków, ma swój głębszy metaforyczny sens, który można odnaleźć w słowach – cytacie z amerykańskiego filmu z lat 50 – tych: „Stare zwierzęta pozostawiają po sobie skórę, wytarte zęby i wyschnięte kości. Czynią tak po to, by podobni im wygnańcy – ptaki bez gniazd – mogły odnaleźć ich trop

Budżet projektu: 26 436 zł zł

Dotacja: 15 800 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Dubience

Miejscowość: Dubienka

Ulica, nr domu i lokalu: 3 Maja 19

Kod pocztowy i Poczta: 22-145 Dubienka

Województwo: lubelskie

Powiat: chełmski

Adres strony internetowej: –

Ptakom podobni

Starosiele 2, 22-145 Dubienka, Polska

Więcej