Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aby wspiąć się ku wyżynie, dzisiaj gram na mandolinie - 2005

Realizowany przez:

Gminny Dom Kultury w Kolsku

Cel:

Projekt daje szansę na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności młodzieży gimnazjalnej mieszkającej w gminie Kolsko , grającej w orkiestrze mandolinowej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z gminy Kolsko – bezpośrednio 32 osoby

Opis projektu:

Jednym z działań projektu będą warsztaty artystyczne, podczas których młodzież zetknie się z ciekawymi, dotąd im nieznanymi metodami pracy twórczej.
Kolejnym etapem angażującym bezpośrednio młodzież jest samodzielne stworzenie przez nią strony internetowej oraz folderu o swoim zespole. Te materiały informacyjne oraz nagrana podczas projektu płyta da możliwość szerszego zaistnienia zespołu.
Poprzez Internet młodzi mandoliniści spróbują znaleźć w Polsce lub za granicą zespoły o podobnym charakterze. Taka znajomość da młodzieży szansę wymiany doświadczeń oraz pomoże zawrzeć nowe znajomości. Kontakt z innymi grupami ze względu na unikatowe już dziś instrumentarium da możliwość konfrontacji swoich metod pracy również prowadzącemu zespół instruktorowi .
Kolejnym ważnym punktem projektu są wspólne imprezy z rodzicami i nauczycielami. Ta integracja ma doprowadzić do powołania stowarzyszenia, którego zadaniem będzie dalsze wspieranie pracy zespołu, a w dalszej perspektywie do organizacji w naszej gminie Przeglądu Zespołów Mandolinowych.
Przede wszystkim jednak realizacja tego projektu wzmocni w biorących w nim udział młodych ludziach poczucie własnej wartości, co na pewno jako osobom pochodzącym ze wsi przyda się w dalszej edukacji ponad gimnazjalnej oraz w dalszym, już dorosłym życiu.

Budżet projektu: 14 230 zł

Dotacja: 10 900 zł zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gminny Dom Kultury w Kolsku

Miejscowość: Kolsko

Ulica, nr domu i lokalu: Piastowska 39

Kod pocztowy i Poczta: 67-415 Sława

Województwo: lubuskie

Powiat: nowosolski

Adres strony internetowej: –

Aby wspiąć się ku wyżynie, dzisiaj gram na mandolinie

Rynek 1, 67-415 Kolsko, Polska

Więcej