Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Sześciokołowe Gimnazjum - 2007

Realizowany przez:

Gimnazjum w Polanowie

Cel:

Celem jest zaangażowanie uczniów w działalność na rzecz środowiska lokalnego i własnego rozwoju poprzez: stworzenie gazetki szkolnej, stworzenie inscenizacji teatralnej, uczenie przedszkolaków języka obcego, zorganizowanie wystawy modeli, przeprowadzenie symulacji bitew oraz uzyskanie wyższych rankingów szachowych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami są głównie uczniowie Gimnazjum w Polanowie, w wieku 13-16 lat, mieszkający w Polanowie i okolicznych wioskach, w tym również dzieci niepełnosprawne. Uczniowie zgłaszają się sami do poszczególnych kół. Uczniowie spoza Polanowa dojeżdżają autobusami szkolnymi.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom rozwoju zainteresowań, integrowanie środowiska szkolnego i dowartościowanie uczniów. Uczestnikami są przede wszystkim uczniowie Gimnazjum w Polanowie (z całej gminy), w większości z rodzin niezamożnych, w tym dzieci niepełnosprawne. Główną osią projektu jest działalność sześciu kół pozalekcyjnych: wolontariatu, dziennikarstwa, teatru, modelarstwa, gier strategicznych i szachów. Działania te są ze sobą skorelowane. Rodzaje kół wybrano po konsultacji z młodzieżą przy przygotowywaniu projektu i po uwzględnieniu możliwości szkoły. W ramach projektu odbywają się spotkania ze specjalistami, wyjazdy do instytucji związanych z działaniami uczniów, wydawana jest gazetka i organizowane są turnieje. Na zakończenie zaplanowana jest wielka prezentacja na rynku w Polanowie w trakcie obchodów „Dni Polanowa” oraz wspólna wycieczka do Żydowa na nocne ognisko i zabawy.
Efekty prowadzonych działań to: integracja uczniów z Gimnazjum w Polanowie, budowanie poczucia dumy, że jest się uczniem tej szkoły; zaangażowanie uczniów w prace na rzecz społeczności lokalnej i własnego rozwoju; zorganizowanie i funkcjonowanie sześciu kół zainteresowań; wystawa prac wykonanych przez uczniów; powstanie gazetki szkolnej; inscenizacja przygotowana przez uczniów.

Budżet projektu: 12 940,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Polanowie

Miejscowość: Polanów

Ulica, nr domu i lokalu: Gradowe Wzgórze 5

Kod pocztowy i Poczta: 76-010 Polanów

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej: –

Sześciokołowe Gimnazjum

Mariańskie Wzgórze 25, 76-010 Polanów, Polska

Więcej