Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zaklęte Kręgi Gotów - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Węsiory w Węsiorach

Cel:

Celem projektu jest wzbogacenie tożsamości kulturalnej młodzieży z sołectwa Węsiory, pobudzenie w niej aspiracji twórczych i rozwinięcie umiejętności działania w grupie.
Osiągnięte to zostanie poprzez wspólną realizację spektakli plenerowych. Ich scenariusz będzie oparty na legendach związanych z tajemniczym kręgami kamiennymi, znajdującymi się na obrzeżach wsi.
Młodzież odbędzie fascynującą przygodę, odkrywając fakty historyczne sięgające 2000 lat wstecz. Kompleks kamiennych kręgów związany jest bowiem z pobytem ludu Gotów w tej części Europy , w najbardziej tajemniczym okresie ich historii – jeszcze przed podziałem na Ostrogotów i Wizygotów.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież gimnazjalna oraz ponad-gimnazjalna zamieszkała w sołectwie Węsiory i Czarna Dąbrówka oraz w ich okolicach. Zajęcia teatralne odbywać się będą na przemian w Węsiorach i Czarnej Dąbrówce. Młodzież dowożona będzie przez firmę dowozową oraz prywatnymi środkami transportu. Zajęcia przygotowawcze i około-projektowe będą miały miejsce w zaadaptowanym pomieszczeniu w budynku szkoły w Węsiorach.

Opis projektu:

Rekrutacja
Składać się będzie z następujących działań: informacja poprzez plakaty i ogłoszenia w kościele, działania nauczycieli gimnazjum i kontakty bezpośrednie.

Przeprowadzenie akcji rekrutacyjnej.
Plakaty rozwieszane zostaną przez grupę wolontariuszy. Członkowie naszej społeczności usłyszą o projekcie w kościele podczas ogłoszeń. Młodzież gimnazjalna zachęcana będzie przez swoich nauczycieli. Skorzystamy też z rozmów bezpośrednich. Akcję zakończy spotkanie informacyjne dla młodzieży i rodziców. Powstanie system wzajemnego powiadamiania – 3 osobowa grupa „gońców

Budżet projektu: 19 000 zł

Dotacja: 15 900 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Węsiory w Węsiorach

Miejscowość: Węsiory

Ulica, nr domu i lokalu: Węsiory 29A

Kod pocztowy i Poczta: 83-320 Sulęczno

Województwo: pomorskie

Powiat: kartuski

Adres strony internetowej: –

Zaklęte Kręgi Gotów

Węsiory 20, 83-320, Polska

Więcej