Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Liderzy są wśród nas, nauka nie poszła w las - 2004

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Razem Dla Innych w Żabim Rogu

Cel:

Głównym celem nasze go projektu jest rozbudzenie tkwiącej w każdym młodym człowieku skłonności do działania, poszukiwania nowych rozwiązań przeciwdziałających problemom istniejącym w środowisku lokalnym, poprzez co nastąpi wyrównanie różnic pomiędzy młodzieżą z małych środowisk i młodzieżą ze środowisk wielkomiejskich.

Odbiorcy projektu:

75 beneficjentów bezpośrednich – Młodzież mieszkająca i ucząca się na wsi Dobrocin i Żabi Róg oraz w małym mieście Morąg i we wsi gminnej Małdyty. Cykl szkoleń zostanie przeprowadzony w 3 szkołach gimnazjalnych i 2 ponadgimnazjalnych. Adresatem działań będzie młodzież ostatnich klas gimnazjum oraz pierwszych i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych. Szkolenie prowadzone będzie dla grupy liczącej max 16 osób, które zgłoszą chęć udziału w szkoleniu i zostaną przyjęte przez komisję kwalifikacyjną, w skład której wejdzie pedagog szkolny i dwóch przedstawicieli naszego stowarzyszenia.
Odbiorcy pośredni to uczniowie szkół gdzie szkolenia zostały przeprowadzone czyli: Zespołu Szkół Agroekonomicznych w Dobrocinie – gmina Małdyty, Gimnazjum w Małdytach, Gimnazjum we wsi Żabi Róg, uczniowie Gimnazjum nr 2 w Morągu, uczniowie szkół – Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Liceum Ogólnokształcącego w Morągu, kadra pedagogiczna, rodziny uczestników oraz mieszkańcy gminy Morąg i Małdyty, czytelnicy Gazety Morąskiej.

Opis projektu:

Głównym zadaniem projektu jest organizacja cyklu 6 szkoleń warsztatowych dla młodych liderów mieszkańców wsi i małego miasteczka. Wymiernym rezultatem spotkań będą projekty napisane przez uczestników, których celem będzie aktywizacja społeczności uczniowskiej do działania na rzecz społeczności lokalnej. W ramach spotkań młodzież pozna nie objętą programem nauczanie w szkole publicznej wiedzę głównie z zakresu pracy w grupie zadaniowej, pisanie projektów, zarządzania projektem i zmianą, sztukę negocjacji, organizacji debat publicznych, kontaktów z mediami, poznania unijnych źródeł finansowani projektów. Szkolenia będą miały dwa poziomy wtajemniczenia, na drugi poziom zostanie zaproszona młodzież z poszczególnych grup szkoleniowych, których projekty zostały nagrodzone grantami. Efektem ich pracy warsztatowej będzie projekt aktywizujący młodzież z obszarów gminy Morąg i Małdyty, który zostanie nagrodzony grantem.

Budżet projektu: 15 308 zł

Dotacja: 10 500 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty

Stowarzyszenie Razem Dla Innych w Żabim Rogu

Miejscowość: Żabi Róg

Ulica, nr domu i lokalu: Żabi Róg 28/7

Kod pocztowy i Poczta: 14-300 Żabi Róg

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ostródzki

Adres strony internetowej: http://

Liderzy są wśród nas, nauka nie poszła w las

Żabi Róg 58, 14-300, Polska

Więcej