Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moje Pałuki - 2007

Realizowany przez:

Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie

Cel:

Celem projektu jest możliwość rozwijania zainteresowań i pasji młodzieży, kształtowanie aktywnych postaw i dodatkowych umiejętności wokół tematyki związanej z Pałukami oraz włączenie ich w działania na rzecz popularyzacji regionu. Młodzież ma możliwość poznania dziedzictwa Pałuk w sprosób bezpośredni (podczas zajęć w muzeach, spotkań z twórcami) oraz zaprezentowania się na szerszym forum.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie w wieku 13 -16 lat pochodzący z Piechcina i okolicznych wsi, uczęszczający do Gimnazjum nr 2. W trakcie realizacji programu uczniowie korzystają z dowozów autobusami szkolnymi, a podczas zajęć wyjazdowych z wynajętego transportu. Sposób rekrutacji – osoby zainteresowane, kolejność zgłoszeń.

Opis projektu:

Celem projektu jest możliwość rozwijania zainteresowań i pasji młodzieży, kształtowanie jej aktywnych postaw wokół tematyki związanej z regionem – Pałukami oraz włączanie ich w działania na rzecz popularyzacji regionu. Uczestnikami projektu jest 35 uczniów Gminazjum nr 2 w Piechcinie zainteresowanych rozwijaniem swoich pasji i zainteresowań. W ramach projektu odbywają się: warsztaty historyczno-etnograficzne urozmaicone o lekcje i pokazy muzealne, warsztaty informatyczne (pozwalające na rozwinięcie umiejętności obsługi komputera, wyszukiwania informacji w Internecie oraz przetwarzania zebranych materiałów i zaprezentowania ich w formie pokazu multimedialnego), literacko-dziennikarskie oraz na zakończenie Akademia „Moje Pałuki”. Efektem realizacji projektu jest zdobycie przez młodzież umiejętności pracy w grupie, autoprezentacji, pobudzenie jej aktywności, rozwój umiejętności komputerowych i zainteresowanie regionem.

Budżet projektu: 8 600,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie

Miejscowość: Piechcin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. 11 Listopada 5

Kod pocztowy i Poczta: 88-192 Piechcin

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: żniński

Adres strony internetowej: –

Moje Pałuki

11 listopada 6A, 88-192 Piechcin, Polska

Więcej